PORTUGALIA ,,NA KRAŃCU EUROPY" - 8 dniowa impreza turystyczna

BRAK WOLNYCH MIEJSC
TERMIN: 23-30.09.2024

SAMOLOT
4 280,00 PLN
Ilość:

CENA ZAWIERA:

 • Transport autobusem we wszystkich dniach wycieczki w Portugalii
 • zakwaterowanie: 2 x nocleg- hotel*** w okolicach Porto pokoje 2,3 os. z łazienkami; 5 x nocleg – Fatima- hotel*** pokoje2,3 os. z łazienkami
 • wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja
 • opieka pilota
 • bilety wstępu*
 • przewodnik
 • ubezpieczanie: KL-60 tys.€ , NNW- 10 tys.€, bagaż- 1000€ . OC- 100 tys, €- TU Europa
 • podatek VAT- MARŻA- 23%
 • TFG i TFP -20 ZŁ

CENA NIE ZAWIERA:

 1. Biletu lotniczego - klient może samodzielnie  kupić bilet lotniczy o czym poinformuje nas w trakcie podpisywanej umowy lub zakupu dokona biuro Podróży „Travel STYL
 2. Wydatków własnych.


TERMIN : 23. – 30.09.2024

PROGRAM

1 DZIEŃ

DZIEN 1, PRZYLOT, LOTNISKO – FATIMA - HOTEL, NOCLEG W FATIMIE LUB OKOLICY FATIMY

Przylot na lotnisko Porto 13:35. Transfer do FATIMY. Zwiedzanie m.in. Kaplicę Objawień – „serce” sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz świętych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy również pomnik Jana Pawła II. Czas wolny na zakupy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEN 2, OBIDOS – NAZARE - ALCOBAÇA, NOCLEG W FATIMIE LUB OKOLICY FATIMY

Po śniadaniu Przejazd do OBIDOS uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi. Możliwość degustacji likieru wiśniowego podawanego w czekoladowych kubeczkach*. Następnie udamy sie do NAZARÉ, typowej portugalskiej wioski rybackiej (+ Sitio – punkt widokowy). Czas wolny na obiad i wypoczynek.

Po południu udamy się w ALCOBACA gdzie zwiedzimy monumentalne opactwo cystersów, jednego z najważniejszych zabytków Portugalii, wpisany na listę UNESCO słynie z gotyckiej architektury, znajdują się tu grobowce nieszczęśliwych kochanków: króla Piotra I i Ines de Castro. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEN 3, COIMBRA - TOMAR, NOCLEG W FATIMIE LUB OKOLICY FATIMY

Śniadanie w hotelu. Na początku udamy się do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Spacer po historycznej części miasta. W Coimbra jest możliwość uczestniczenia w koncercie przedstawiającym tradycyjna muzykę Fado (nie zawarte w cenie pakietu).

Po południu udamy się do miejscowości TOMAR, tam zwiedzanie zespołu klasztornego Convento do Cristo*, założonego przez Zakon Rycerzy Chrystusowych, dawnych templariuszy. W rejonie Tomar znajduje się słynny Akwedukt Tomar (Aqueduto dos Pegões Altos, XVII w., długość około 6 km). Powstała, aby dostarczać wodę dla Zakonu Chrystusowego. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEN 4, LIZBONA, NOCLEG W FATIMIE LUB OKOLICY FATIMY

Po śniadaniu przejazd do stolicy Portugalii. W LIZBONIE zatrzymamy sie w slynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimów*, Wieża Belem (z zewnątrz) i Pomnik Odkrywców. Opcjonalnie degustacji słynnego ciastka "pastel de Belem" (nie zawarta w cenie pakietu). Czas wolny na obiad w Mercado da Ribeira (znanego również jako Mercado 24 de Julho) jest głównym rynkiem spożywczym Lizbony od 1892 roku, a także fantastycznym miejscem do zasmakowania lokalnych potraw.

Po południu odkryjemy najstarsza dzielnica Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek Św. Jerzego. Zwiedzanie najważniejszych ulic i placy w Lizbonie (Baixa): Plac Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony), ulica Rua Augusta i Plac Restauradores.

Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg

DZIEN 5, MAFRA -SINTRA, NOCLEG W FATIMIE LUB OKOLICY FATIMY

Śniadanie w hotelu. Przejazd do pełnej mistycyzmu, romantyzmu i średniowiecznych pałaców SINTRY (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Czas wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta lub zwiedzanie Pałacu Narodowego będącego dawna letnia rezydencja królów Portugalii i najlepiej zachowanym średniowiecznym pałacem królewskim w Portugalii*. Czas wolny na obiad.

Po południu udany się do MAFRY, małego miasteczka, w którym zobaczymy Pałac w Mafrze z pięknymi i niepowtarzalnymi barokowymi wnętrzami*.

Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg

DZIEN 6, BRAGA - GUIMARAES, NOCLEG W OKOLICY PORTO 

Śniadanie w hotelu. Przejazd do BRAGI będącym jednym z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego Zwiedzanie sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Spacer po historycznym centrum miasta i czas wolny na obiad.

Po południu udamy się do GUIMARÃES, kolebki Portugalii. pierwszej stolicy kraju. Spacer po historycznym centrum miasta wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEN 7, PORTO, NOCLEG W OKOLICY PORTO 

Śniadanie w hotelu. Przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Zwiedzanie miasta m.in.: Most Ponte Dom Luís, Nadbrzeże Cais da Ribeira będąca jedną z najbardziej malowniczych części miasta (w 1996 Cais de Ribeira zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), XIX w. Neoklasycystyczny Palacio da Bols*, XV w. Kościół św. Franciszka*. Czas wolny na obiad.

Po południu opcjonalnie Rejs po rzece DOURO (ok. 50 min, nie zawarte w cenie pakietu) a następnie opcjonalnie wizyta połączona z degustacja w jednej z wytwórni win Porto*.

Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg

DZIEN 8, TRANSFER NA LOTNISKO W PORTO

Śniadanie breakfast box. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Porto.

Jeżeli chcesz zarerezerwować wycieczkę zadzwoń lub napisz do nas:

☎️62 736 21 22 // +48 509 359 855
???? biuro@travelistyl.pl