Wycieczki zagraniczne

5 DNIOWA IMPREZA SAMOLOTOWA ,, RZYM - WIECZNE MIASTO "

ŚWIADCZENIA:
Transfer na lotnisko - tam i z powrotem w Polsce; Transfer z i na lotnisko w Rzymie; zakwaterowanie: 4 x nocleg Rzym –hotel***, wyżywienie: 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja, opieka pilota, opieka przewodnika w Rzymie, ubezpieczenie: KL-20 tys. Euro, NNW- 15 tys. PLN zł, do 800 PLN-bagaż,


PROGRAM

1 dzień-zbiórka i wyjazd na lotnisko, przylot do Rzymu, wyjazd na zwiedzanie Monte Cassino, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

2 dzień- śniadanie. RZYM STAROŻYTNY i BAROKOWY: – Koloseum* – Palatyn – Forum Romanum – Forum Trajana-– Kapitol – Plac Wenecki Ołtarz Ojczyzny, Fontanna di Trevi – Panteon - Kolumna Marka Aureliusza - Kościół św. Ignacego Lojoli z przepięknymi freskami, Plac Navona z trzema fontannami, Plac Hiszpański - Schody Hiszpańskie powrót po hotelu, obiadokolacja, nocleg

3 dzień- śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: WATYKAN: Muzea Watykańskie - Pinakoteka (zbiór obrazów) - Kaplica Sykstyńska - Bazylika św. Piotra - Groty Watykańskie - Plac św. Piotra - Kopula Bazyliki, Zamek św. Anioła – Most św. Anioła, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 dzień śniadanie. BAZYLIKA – AWENTYN -Bazylika św. Jana na Lateranie (Katedra Rzymu) Schody Święte – Kaplica Sancta Sanctorum – Baptysterium – Bazylika Santa Maria Maggiore – Bazylika św. Sabiny na Anwetynie –Ogród Pomarańczowy (taras widokowy) – Circus Maximus – Ogród Różany – Usta Prawdy- Bazylika Santa Maria in Cosmedin – Forum Boarium ze świątynią Herkulesa – Świątynia Portunusa – Wyspa Tiberina; obiadokolacja nocleg

5 dzień Śniadanie: Wyjazd z hotelu na lotnisko. wylot z Rzymu. Przelot do Polski, powrót do miejsca wyjazdu

8 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA DO ALBANII

TAJEMNICZY I NIEDOSTĘPNY KRAJ”

ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem na lotnisko tam i z powrotem, transport komfortowym autobusem we wszystkich dniach wycieczki w Albanii, Zakwaterowanie: 2 x nocleg- Szkodra- hotel****, 5 x nocleg- Durres- hotel****- pokoje 2 os. z łazienkami, Wyżywienie:8 x śniadanie, 6 x obiadokolacja. 1 x uroczysta kolacja z alkoholem (2 lampki wina na osobę lub rakija), bilety wstępu: twierdza w Szkodrze, twierdza w Beracie, Muzeum Onufrego, Bunk’art, wjazd na Dajti, rejs po jeziorze Koman z lunchem, degustacja w Cobo, pilot, Przewodnik w Albanii- polskojęzyczny, Ubezpieczenie: KL- 10 tys.€, NNW-7 tys. pln, do 800 zl bagaż-ERV TFG- 13 zł Podatek VAT-MARZA-23%


PROGRAM:

Dzień 1 wylot do Albanii. śniadanie w Szkodrze, zwiedzanie Szkodry – głównego miasta północnej Albanii. W planie spacer po centrum zaprojektowanym we włoskim stylu, wizyta w meczecie oraz katedrze św. Szczepana. Następnie zwiedzanie monumentalnej twierdzy Rozafy*, z której roztacza się przepiękny widok na jezioro Szkoderskie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2 Ś niadanie. Wyjazd z Szkodry i przejazd malowniczą trasą wzdłuż̇ jeziora Vau Dejes. Rejs po jeziorze Koman* to jedna z największych atrakcji turystycznych Albanii. Porównywana do fiordów „brama” do Gór Przeklętych jest miejscem coraz popularniejszym, ale nadal nie do końca odkrytym Na przystani czekają̨ na nas prywatne łódki, z których będziemy podziwiać́ niezwykłe widoki. Rejs wiedzie malowniczą trasą, w czasie której będziemy mogli podziwiać formacje skalne oraz dziką roślinność Gór Przeklętych. Podczas postoju skosztujemy tradycyjnych, domowych albańskich potraw oraz raki*. Po nacieszeniu ducha i ciała powrócimy na przystań i wyruszymy w drogę do Durres. -zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 3 Śniadanie. przejazd do Kruji. Leżące w górach miasteczko, gniazdo głównej obrony Skanderberga, spacer do twierdzy i miasteczka z urokliwymi uliczkami i kramami przy nich (czas wolny na zakup pamiątek). Wizyta w jednej z największych w Albanii destylarni brandy*, działającej nieprzerwanie od 1993 roku, gdzie będziemy mogli posmakować wyrobu Skanderbeg oraz dokonać zakupu. Następnie zwiedzanie miasta m.in. amfiteatr, zbudowany w II wieku naszej ery, a także najbardziej wielobarwne mozaiki jakie zostały odnalezione w kraju. Odwiedzimy również Muzeum Archeologiczne, które przybliży historię i dzieje miasta z czasów greckich, rzymskich, a także bizantyjskich. Przejazd na nocleg w Durres/Kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 4 Śniadanie. Dzień przeznaczony na plażowanie. Kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 Śniadanie. Przejazd do Vlory czyli miasta gdzie ogłoszono w 28 listopada 1912 roku niepodległość Albanii. Jest to również jeden z największych kurortów kraju. Najważniejszą częścią wycieczki jest trwający całe popołudnie rejs! Najpierw przepływamy na wyspę Sazan, gdzie po wyjściu na brzeg zwiedzimy bazę wojskową oraz pozostałości po komunistycznym miasteczku. Kolejnym punktem będzie ogromna jaskinia pirata, do której częściowo wpłyniemy. W końcu odpoczynek na rajskiej, dzikiej plaży półwyspu Karaburum. Powrót do portu w godzinach popołudniowych.

- Kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 Śniadanie. Berat, czyli słynne „miasto tysiąca okien” znajdujące się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz nazwane miastem muzeum. Berat uważany jest również za jedno z najstarszych miast regionu. Tam zwiedzamy m.in. starą cześć miasta położoną w obrębie twierdzy* oraz monaster i muzeum Onufrego* – najsłynniejszego twórcy ikon. Twierdza jest rozległa i można z jej murów podziwiać panoramę miasta. W monasterze Najświętszej Marii Panny podziwiamy niezwykły ikonostas, a ze względu na to, że już w świątyni nie odbywają się nabożeństwa możemy również znaleźć się po jego drugiej stronie. Po opuszczeniu twierdzy zwiedzamy dolną część miasta z orientalną zabudową. Na trasie wspólnego spaceru znajdzie się min. dzielnica Mangalem z zabytkowym meczetem oraz plątaniną kamiennych uliczek. W drodze powrotnej odwiedzamy winiarnię Cobo*, gdzie czeka nas degustacja najlepszego albańskiego wina! . powrót na nocleg do Durres. Kolacja.

Dzień 7 Śniadanie. Przejazd do Tirany. Zwiedzanie rozpoczynamy od wjazdu na górę Dajti!* Atrakcja pozwoli zobaczyć Tiranę z zupełnie innej perspektywy. Odwiedzimy również̇ słynny komunistyczny bunkier przeciwatomowy w 2016 roku otwarty dla turystów, czyli Bunk’art.*. Bunk’art to muzeum komunizmu, a zarazem przejmująca podróż w czasie do epoki Envera Hodży.Po czasie wolnym w centrum Tirany przyjdzie czas na spacer. Zaczniemy go placu Skanderbega, gdzie znajduje się charakterystyczna mozaika, która jest jednym z symboli kraju. Następnie idziemy główną ulicą miasta, na której znajdują̨ się m.in. Pałac Prezydencki i inne budynki rządowe. Zatrzymujemy się̨ również̇ pod Piramidą Hodży i docieramy do Placu św. Matki Teresy. Kolacja pożegnalna. Nocleg w Szkodrze.

Dzień 8

- Śniadanie. Transfer na lotnisko. Pożegnanie z przewodnikiem. Wylot do Polski

14 DNIOWA IMPREZA SAMOLOTOWA  DO ARMENII I GRUZJI 

ZACZAROWANE MIEJSCA KAUKAZU”

CENA ZAWIERA: Transfer autokarem na lotnisko w Polsce, Zakwaterowanie 13 x nocleg w hotelach 3* na terenie Gruzji i Armenii,- pokoje 2 os. z łazienkami, Wyżywienie: 13 śniadań i 12 kolacji, w tym: kolacja w ormiańskiej restauracji, uroczysta kolacja z pieśniami i tańcami, kolacja folklorystyczna, pożegnalna kolacja w restauracji folklorystycznej- Gruzja; Zwiedzania zgodnie z programem, bilety wstępu;Degustacja koniaku w Erywani; Degustacja wina w Gruzji; przewodnik na terenie Armeni i Gruzji ,Obsługa transportowa zgodnie z programem, Jeep w Kazbegi, Ubezpieczenie.: KL.20 tys, Euro, 15 tys.PLN , do 800 zł – bagaż- bilet lotniczy do Erewania – LOT, z Kutaisi - Wizzair

PROGRAM:

1 Dzień Armenia wylot z Polski do Erewania, Przyjazd do Eerewana. Spotkanie z przedstawicielem firmy. Zakwaterowanie do hotelu. Nocleg.

2 Dzień - Armenia: stolica Erewań - Muzeum Matenadaran – Eczmiadzyn-

- Śniadanie. Wycieczka po Erewaniu. Ormiańska stolica, park Tsitsernakaberd, muzeum Matenadaran - Instytut i składowania Rękopisów (V - XV wieku), Eczmiadzyn - Katedra została zbudowana w 303 roku, zwana „Ormiańskim Watykanem”, muzeum w katedrze; Przejazd do Elektrowni Jądrowej i zwiedzanie. Powrót do Erewania i degustacja słynnego ormiańskiego koniaku. Kolacja w restauracji z ormiańskiej. Nocleg.

3 Dzień (100 km) Armenia : Twierdza Erebuni - Świątynia Garni - klasztor Gegard

Śniadanie. Przyjazd do kompleksu twierdzy Garni (I wiek ne). ruiny pogańskiej świątyni w Armenii. Garni - jedyny zabytek okresu hellenistycznego w Armenii; klasztor Gegard - wykuty w skale (miejsce dziedzictwa światowego UNESCO). Gegard nazwa oznacza "włócznię". Grot jest przechowywany w muzeum Eczmiadzynie. - Kolacja. Nocleg.

4 Dzień 326 km Armenia: Chor Wirap - Klasztor Noravank – Góry Aragats –Erewań

- Śniadanie. Chor Wirap, Klasztor Noravank (XIII-XX wiek), położony w kanionie czerwonych skał - jeden z najbardziej spektakularnych krajobrazów w kraju, degustacja najlepszych win w lokalnej wiosce Armenii. Kolacja z wielkim ormiańskim grillem. Nocleg.

5 Dzień : Armenia: Erewan – Jezioro Sewan – Diliżan – Wanadzor

Śniadanie. Sewan - największe z jezior Kaukazu. Przejazd do Dilidżanu- ul. Szaramberiana- miasto zwane jest „armeńską Szwajcarią”. Zwiedzanie Goszawank- ormiański średniowieczny zespół klasztorny. Główna katedra Astwacacin (cerkiew Matki Bożej) pochodzi z roku 1281. zakwaterowanie Kolacja. Nocleg.

6 Dzień Armenia: Wanadzor – Lori – Odzun – Haghpat – Sanahin –Tbilisi

- Śniadanie. Twierdza Lori. Przejazd do Odzun, miasta znanego z kościoła Matki Bożej z VI w. - Monastyru Haghpat (Klasztor znany jest także z kamiennych krzyży (chaczkarów), Sanahin (zabytkowy ormiański klasztor z X wieku znajdujący się we wsi Sanahin. Przekroczenie granicy (ok. 30 minut - 1 godzina). Przejazd do Tbilisi- zakwaterowane, Kolacja. Nocleg.

7 Dzień Gruzja: Tbilisi- Tbilisi - 40 km

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji. „Stare Miasto” - położone u stóp góry Mtacminda (Święta Góra); Wieża Zegarowa, Kościół Metechi (V w.), twierdza Narikala (V w.), Katedra Sioni (IV-V ww.), Anchiskhati, kościół św. Marii. Kolacja. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

8 Dzień Gruzja: Tbilisi – Mccheta - Ananuri – Gudauri – Kazbegi – Tbilisi

- Śniadanie. Zwiedzanie Mcchety - Katedra Sweti Cchoweli (1010-1029 ll.), starożytna świątynia-klasztor Dżwari (VI w.). Wyjazd w stronę Stepantsmindy (Kazbegi); Ananuri (XVI w.), znajduje się nad rzeką Aragvi, Żinwalksiego zbiornik wodny. Obiad Zwiedzanie Kazbegi: cerkiew świętej Trójcy Gergeti (2170 m. n.p.m.). - góra Kazbek (5147m.). Powrót do Tbilisi. Nocleg.

9 Dzień : Gruzja: Tbilisi – Bodbe – Signagi – Gremi – Telawi – Tbilisi

Śniadanie. Przejazd do "miasta wiecznej miłości" Signagi. Odwiedziny we wsi Bodbe klasztornego kompleksu Świętego Jerzego i grobu Świętej Nino. Zwiedzanie “miasta wiecznej miłości” Signagi, Przejazd do Kwareli. zwiedzanie Nekresi - najstarszej świątyni Gruzji IV wieku; twierdza królewskiea Gremi (XVI w.). Wycieczka po Telawi - główne miasto i centrum administracyjne Kachetii, muzeum-twierdza króla Erakle II (XVIII w.); Napareuli – rodzinna piwnica wina. Muzeum Wina. Degustacja wina i dań gruzińskiej kuchni tradycyjnej. Kolacja. Powrót do Tbilisi. Nocleg

10 Dzień : Gruzja: Tbilisi – Gori – Upliscyche – Kutaisi

Śniadanie. Zwiedzanie Upliscyche (I tys. lat p.n.e.) –Muzeum Stalina w Gori- dla chętnych.

Zakwaterowanie; Kolacja; Nocleg w Kutaisi.

11 Dzień Gruzja: Kutaisi – Batumi Śniadanie. Zwiedzanie starożytnego miasta Kutaisi, które ma już ponad trzy tysiące lat. Odwiedzimy klasztoru Gelati (XII w.), założony przez wielkiego gruzińskiego króla Dawida IV-Budowniczego, które jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obejrzenie magicznej jaskini Sataplia.

Przejazd do Batumi. Miasto w nocy. Kolacja. Nocleg.

12 Dzień Gruzja: Batumi Śniadanie. Batumi"Gruziński Singapur", ulubione miejsce mieszkańców miasta i gości - Batumska Pjacca, ozdobą miasta jest 7 metrowa, przesuwająca się rzeźba Miłości. Plac Argonautów z posągiem Medei. kolacja Nocleg.

13 Dzień Gruzja: Batumi – - Śniadanie. Wakacje na morzu. Pokaz w delfinarium - dla chętnych przy minimalnej liczbie uczestników 15 osób- cena 6$ Pożegnalna kolacja. Nocleg.

14 Dzień Gruzja: Kutaisi

- Śniadanie. Przejazd do Kutaisi. Pożegnanie z gośćmi. transfer na lotnisko. przelot do Polski

8 DNIOWA IMPREZA SAMOLOTOWA 

GRUZIŃSKIE GARMADŻOBA „

ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem (WC, klimatyzacja,) w Gruzji; Transfer autokarem w Polsce; Przelot samolotem do Gruzji. Zakwaterowanie: 3 x nocleg w Tbilisi - pokoje 2,3 os. z

łazienkami.3 x nocleg w Kutaisi - pokoje 2,3 os. z łazienkami 1 x nocleg w Wardzia - pokoje 2,3 os. z łazienkami. Wyżywienie: 7 x śniadanie. 1 x obiad, 1 x obiad, 6 x kolacja w restauracjach na mieście. Opieka pilota, przewodnik, bilety wstępu* Wyjazd koleją linową w Tbilisi; Upliscyche, Wardzia, Borjomi, Jaskinia Prometeusza, 4x4 przejazd w Kazbegi samochodami terenowymi.1 x Degustacja wina u lok. rolnika. (2 rodzaj wina i wódki gruzińskiej; butelka wody mineralnej codziennie dla każdej osoby, Ubezpieczenie: KL- 20 tys. €, NNW- 15 tys. PLN, do 800 PLN bagaż- ERV.

PROGRAM

1 dzień Wylot z Polski zgodnie z rozkładem lotów. Zwiedzamy Kutaisi Miasto także bazar lokalny. Gelati - z trzema cerkwiami wpisanego na listę UNESCO; Klasztor Mocameta - relikwie Dawida i Konstantyna Mcheidze. Wyjazd do Jaskinii Prometeusza; Kolacja i nocleg w Guesthousie w Kutaisi. (każdy pokój ma swoją łazienkę i prysznic).

2 dzień-Kutaisi - Tbilisi miasto (240 km.)- Śniadanie w hotelu. Przejazd do Tbilisi - Cerkiew Sameba, cerkiew Metechi, (XIII w); przejazd koleją linową do twierdzy Narikala (IX w.), spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe). Szardeni, Anczyskhati. Kolacja w lok. restauracji z Programem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

3 dzień - Tbilisi - Ananuri - Kazbegi - Tbilisi (320 km.)- Śniadanie w hotelu. podróż po Gruzińskiej Drodze Wojennej, wśród gór Wielkiego Kaukazu. Po drodze - twierdza Ananuri (XVII w) z przepięknym widokiem na sztuczne jezioro Żinwali. Przejazd do Kazbegi, głównego miasta w regionie Khewi, Cerkiew Gergeti (XIV w.), skąd rozpościera się niesamowity widok na miasteczko, góry Kaukaskie ze szczytem Kazbeg (5047 m n.p.m.). Kolacja Nocleg w Tbilisi

4 dzień Tbilisi – Bodbe – Signagi – Weliscyche – Tbilisi (270 km.) Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy klasztor żeński w Bodbe. Przejazd do Signagi -„miasta wiecznej miłości”, Weliscyche u lok. rolnika, gdzie będziemy zwiedzali 300 letnie piwnice Obiad razem z Degustacją wina i wódki. Nocleg w Tbilisi

5 dzień Tbilisi – Mccheta – Gori - Upliscyche - Chertwisi - Wardzia (310 km.) Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Mcchety która jest pierwszą stolicą Gruzji i absolutnym centrum religijnym Gruzji - Monastyr Dżwari (VI w.) Katedra Sweticchoweli (XI w.), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa - Mcchety z jej zabytkami wpisana jest na liście dziedzictwa UNESCO; Gori, miejsca urodzenia J. Stalin; Uplistsikhe - najstarsze skalne miasto na terenie Gruzji, przejazd do Wardzia (XII w.); Po drodze postój przy twierdzy Chertwisi. - Kolacja i nocleg w Domowym Hotelu

6 dzień -Wardzia – Rabati - Bordżomi - Kutaisi (260 km.) Śniadanie w Hotelu. Od 10:00 zwiedzanie Wardzia, Pic-stop przy Rabati. Wyjazd do Bordżomi - Park i degustacja mineralnej wody bezpośrednio ze źródła. Dojazd do Kutaisi, Kolacja i nocleg w Domowym Hotelu w Kutaisi.

7 dzień Kutaisi – Batumi Miasto - Kutaisi (300 km.) Śniadanie w Hotelu. Przejazd do Batumi stolicy rejonu Adżarii. Spacer po sławnym nadmorskim bulwarze i plaży. Zwiedzanie Batumi: Piazza, Pałac Europy, spacer nad promenadą itd. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Domowy Hotel w Kutaisi.

8 dzień - Kutaisi - Bagrati Kutaisi Lotnisko (35 km.) Śniadanie w Hotelu. Spacerkiem idziemy do Bagrati, - symbol zjednoczonej Gruzji. Transfer z Hotelu do Lotniska Kutaisi. Przylot do Polski

8 DNIOWA SAMOLOTOWA IMPREZA SAMOLOTOWA DO GRECJI

WYPOCZYNEK I ZWIEDZANIE

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem (dodatkowo płatny); transfer lotnisko – hotel – lotnisko w Grecji; Transfer na lotnisko w Polsce ; zakwaterowanie: 7 x nocleg na terenie Grecji – hotel***- pokoje 2,3, os. z łazienkami; wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja; wycieczka do Aten z przewodnikiem; wycieczka na Półwysep Peloponez z przewodnikiem; opieka pilota; ubezpieczenie:

KL-10 tys.€, NNW- 7 tys. PLN. do 800 PLN bagaż

PROGRAM:

1 dzień: zbiórka na lotnisku i wylot to Aten; przylot do Aten, transfer do hotelu; zakwaterowanie, nocleg

2–7 dzień: śniadania. Czas wolny do własnego wypoczynku.

- wycieczka do Aten: Plac Syntagma, Parlament, Ogrody Narodowe, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Dzielnica Plaka, Agora rzymska, Agora Grecka, Akropol* - Propyleje, Partenon, Erchtejon, miejsce, gdzie Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą , Plac Sindma z budynkiem Pałacu Królewskiego, a przed nim zmiana warty, - Całodzienna wycieczka Półwysep Peloponez: krótki postój przy kanale Korynckim, Epidauros*, gdzie znajdują się pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji z zachowanym teatrem. Przejazd do Nafplion, pierwszej stolicy niepodległej Grecji - przerwa na małą przekąskę; (znajduje się tutaj olbrzymia forteca - w mieście nagrywany był film „Tylko dla ortów”). Następnie przejazd do Myken - mury cyklopie, Brama Lwia, groby szybowe i Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona).

- obiadokolacje, noclegi

8 dzień: śniadanie; przejazd na lotnisko i wylot do Polski; przylot do Polski

8 - DNIOWA SAMOLOTOWA IMPREZA TURYSTYCZNA- BARCELONA

SZLACHETNE MIASTO KATALONII”

ŚWIADCZENIA: transfer na lotnisko we Wrocławiu i z powrotem, przelot samolotem WRO- GIR-WRO bilety na samolot tanie linie lotnicze, transfery w Hiszpanii: lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie - 7 x nocleg- hotel ***- pokoje 2,3 oso.

z łazienkami; autokar na wyjazdy w Hiszpanii, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, wstęp na Castel Medival wraz z kolacją, bilety wstepu*, rejs statkiem, opieka pilota, przewodnik

po Barcelonie i zwiedzanych obiektach w tym Nou Camp, ubezpieczenie: KL -20 tys. €, NNW- 7 tys. PLN; do 800 PLN bagaż,

PROGRAM:

1 dzień: zbiorka i wyjazd na lotnisko do Wrocławia. Odprawa bagażowo - paszportowa, przylot do Barcelony, zakwaterowanie, nocleg

2 dzień: śniadanie pobyt w Santa Susanna. Czas do własnej dyspozycji, obiadokolacja, nocleg

3 dzień: śniadanie, wycieczka do Barcelony z przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczniemy od Park Guell (z wejściem

do płatnej strefy), Sagrada Familia (Kościół Świętej Rodzin – najbardziej oryginalny przykład połączenia nowatorskich rozwiązań i tradycji chrześcijańskiej symboliki, Park Cytadela, Port Vell, Maremagnum - Położone tu L'Aquàrium to największe w Europie oceanarium. Kolacja w hotelu, nocleg

4 dzień: śniadanie pobyt na Santa Susanna. obiad. Wyjazd na Castell Medieval. Wspaniała impreza z turniejem rycerskim, balem królewskim, pokazem tańców hiszpańskich. Powrót do hotelu, nocleg

5 dzień: śniadanie, obiad (w miejsce kolacji) w hotelu. Wyjazd na wycieczkę do Barcelony. Casa Mila, Casa Batlló – Dom; Plac Kataloński - serce Barcelony, miejscem, gdzie przecinają się główne aleje miasta i wznoszą najznakomitsze budynki, Barrio Gótico, Las Ramblas - La Rambla kipi życiem przez całą dobę. Wyjazd na Wzgórze Montjuic, z którego rozpościera się wspaniały widok na Barcelonę, znajduje się między portem a miastem. 21:00-22:15 - koncert Magicznej Fontanny. Nocleg

6 dzień: śniadanie. Rejs statkiem po wybrzeżu Costa Brava do Tossy de Mar (Narodowy Pomnik Kultury Katalońskiej). Obiadokolacja, nocleg

7 dzień: śniadanie. Wyjazd do Barcelony i zwiedzanie: Dzielnica La Ribera: Kościół Santa Maria del Mar, Carrer de Montcada; Łuk Triumfalny; Dzielnica El Ravel (kot Botero), szpital św. Krzyża i św. Pawła, Pałac Muzyki Katalońskiej; obiadokolacja, nocleg

8 dzień: śniadanie. Czas wolny, wyjazd z hotelu na lotnisko, wylot z Barcelony i przylot do Wrocławia

8 DNIOWA SAMOLOTOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - IZRAEL

LUNCH Z RYBĄ ŚW. PIOTRA”

ŚWIADCZENIA: transfer na lotnisko w Polsce i powrót, autokar w Izraelu, opłaty za drogi i parkingi, zakwaterowanie:

5 x nocleg – hotel***, w tym 3 noclegi w Nazaret i 2 noclegi

w Betlejem, wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja, opieka pilota, przewodnik, bilety wstępu*, rejs łodzią

po Jeziorze Galilejskim, wjazd taksówką na górę Tabor, ubezpieczenie: KL-10 tys. €, NNW-7 tys. PLN , do 800 PLN bagaż,

PROGRAM:

1 dzień: przylot do TEL AWIWU; przejazd do hotelu w Nazarecie, zakwaterowanie i kolacja, nocleg.

2 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - JEZIORO GALILEJSKIE –KAFARNAUM – TABGHA - Góra Ośmiu Błogosławieństw, sanktuarium upamiętniające Kazanie Chrystusa na Górze. Tabgha – kościół Prymatu św. Piotra oraz Rozmnożenia Chleba i Ryb; przejazd do Kafarnaum (wstęp w cenie), dom św. Piotra i starożytna synagoga; rejs łodzią po jeziorze Galilejskim (w cenie); odpoczynek nad brzegiem jeziora, możliwość zjedzenia ryby św. Piotra*. Kolacja i nocleg w Nazarecie. *** Lunch z Ryba Św. Piotra nie jest wliczony w cenę.

3 dzień: NAZARET – CANA – GÓRA KARMEL -TYBERIADA

Śniadanie. Przejazd do Nazaretu - Bazylika Zwiastowania NMP, miejsce dawnego warsztatu św. Józefa, a następnie orientalnym bazarem przejdziemy do Źródełka Maryi; Kana Galilejska, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zmieniając wodę w wino. Będziemy mieć tam również możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich; przejazd do Hajfy - Góra Karmel - Stellę Maris – sanktuarium Matki Boskiej Gwiazdy Morza. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

4 dzień: GÓRA TABOR–JERYCHO–QASR AL YAHUD-MORZE MARTWE – BETLEJEM

Śniadanie. Przyjazd na Górę Tabor - Góra Przemienienia Pańskiego. Wjazd taksówkami na szczyt (wjazd w cenie). Następnie przejazd do Jerycha - najstarszego miasta na ziemi. Zobaczymy tam Górę Kuszenia oraz Sykomore – na którą wspiął się Zacheusz,

by zobaczyć Jezusa; przejazd nad rzekę Jordan – miejsce chrztu Jezusa, gdzie będziemy mieć okazje odnowić nasze obietnice chrzcielne. Po południu przejazd nad Morze Martwe (wstęp cenie) położone 450 m poniżej poziomu morza. Możliwość skorzystania z kąpieli odmładzających i uzdrawiających. Przejazd do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

5 dzień: BETLEJEM – POLE PASTERZY – EIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem rozpoczniemy od wizyty Bazyliki Narodzenia Pańskiego – miejsca narodzin Jezusa. Kolejno udamy się do Groty Mlecznej. Wyjazd na Pole Pasterzy, skąd pastuszkowie otrzymali Dobra Nowinę

o narodzeniu Jezusa; przejazd do Ein Karem – miejsca narodzenia św. Jana Chrzciciela i Nawiedzenia św. Elżbiety. Stamtąd udamy się do muzeum Yad Vashem, upamiętniającego poległych w Holokauście. Po południu przejazd pod Kneset (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem

6 dzień: GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną z widokiem na „Złote Miasto” Jerozolimy. Wizyta w kościele Pater Noster (wstęp w cenie) i Kaplicy Wniebowstąpienia (wstęp w cenie). Przejście drogą palmową do kościoła Dominus Flevit i Ogrodów Getsemani

i wizyta w Kościele Wielu Narodów, Ogrody Agonii, nawiedzenie Kościoła Grobu NMP. Następnie przejście na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida; Kościół św. Piotra Gallicantu (wstęp w cenie). Kolacja i nocleg w Betlejem

7 dzień: STARE MIASTO – KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY – VIA DOLOROSA – KOSCIÓŁ GROBU BOŻEGO- ŚCIANA PŁACZU

- śniadanie. Wejście do Starego Miasta Jerozolimy od strony Bramy św. Stefana, zwiedzanie Kościoła św. Anny (wstęp w cenie) – miejsca narodzenia Maryi oraz położonej nieopodal Sadzawki Betesda, gdzie Jezusa uzdrowił chorego. Idąc Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) (wstęp do Ecce Homo w cenie) w kierunku Kościoła Grobu Bożego cofniemy się do ostatnich godzin życia Chrystusa. Po południu odwiedzimy Dzielnicę Żydowska oraz Ścianę Płaczu - ostatnią pozostałość Drugiej Świątyni

i najświętsze miejsce dla Żydów. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

8 dzień: BETLEJEM/JEROZOLIMA – Transfer do TEL AWIWU

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot. Przylot i powrót do miejsca wyjazdu.
4 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA -  „PEREŁKI MORAW”

 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD), opłaty za drogi i parkingi; Zakwaterowanie:   3 x nocleg – Morawy hotel*** , pok. 2,3 os z  łazienkami; wyżywienie: 3 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, bankiet, obiad; opieka pilota; przewodnik po Morawach; bilety wstępu*; ubezpieczenie: KL- 10 tys. €, NNW-7 tys. PLN, do 800 zł bagaż.

PROGRAM:

1 dzień: Ołomuniec (Ratusz, kolumna Świętej Trójcy, kościół Św. Michała, Katedra Św.Wacława, Pałac Arcybiskupi). przyjazd, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

2 dzień: śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: Rożnov Pod  Radohostem (Skansen, Młyńska Dolina) Velehrad (Klasztor Cystersów), Holeszov (Zamek, Synagoga, cmentarz żydowski), bankiet  w Winnej Piwnicy, nocleg

3 dzień: śniadanie. Zlin - miasto Baty – dawna  fabryka butów,  Kroměříž* (historyczne miasto z Pałacem Arcybiskupim z wielką galerią i kompleksem ogrodów pałacowych, które są liście zabytków pod ochroną UNESCO- Via Unesco*),  Vizovice - degustacja śliwowicy,  Luhaczovice - spacer po uzdrowisku, obiadokolacja, nocleg

4 dzień: śniadanie. Przejazd do Morawskiego Krasu* i zwiedzanie:  jaskinia Punkevny oraz przepłynięcie podziemną rzeką Punkvą, obiad, powrót do miejsca wyjazdu około godz. 23.00

3 PIELGRZYMKA - MORAWY „NA ŚWIĘTĄ GÓRĘ HOSTYŃ”

 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD), opłaty za drogi i parkingi; Zakwaterowanie: 2 x nocleg – Morawy hotel*** , pok. 2,3 os z  łazienkami; wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, obiad; opieka pilota; przewodnik po Morawach; bilety wstępu*; ubezpieczenie: KL- 10 tys. €, NNW-7 tys. PLN, do 800 zł bagaż.

PROGRAM:
1 dzień:
Ołomuniec (Ratusz, kolumna Świętej Trójcy, kościół Św. Michała i tu Msza Święta, Katedra Św. Wacława, Pałac Arcybiskupi), przyjazd, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

2 dzień: śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: Rożnov Pod  Radohostem (Skansen, Młyńska Dolina), Święty Hostyń (Sanktuarium Maryjne i ty Msza Święta), Velehrad (Klasztor Cystersów), obiadokolacja,  nocleg

3 dzień: śniadanie. Zlin - miasto Baty – dawna  fabryka butów, Kroměříž* (historyczne miasto z Pałacem Arcybiskupim z wielką galerią i kompleksem ogrodów pałacowych, które są liście zabytków pod ochroną UNESCO- Via Unesco*), obiad, powrót do miejsca zbiórki
4 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - MORAWY „SZLAKIEM ZAMKÓW I WINNIC”

 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD), opłaty za drogi i parkingi; Zakwaterowanie: 3 x nocleg – Morawy hotel*** , pok. 2,3 os z  łazienkami; wyżywienie: 3 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, bankiet, obiad; opieka pilota; przewodnik po Morawach i Wiedniu; bilety wstępu*; ubezpieczenie: KL- 10 tys. €, NNW-7 tys. PLN, do 800 zł bagaż.


PROGRAM:

1 dzień: Ołomuniec (Ratusz, kolumna Świętej Trójcy, kościół Św. Michała, Katedra Św. Wacława, Pałac Arcybiskupi); przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja; nocleg.

2 dzień: śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: Lednicko Valtickiego Areału (zabytek UNESCO - Lednice*- mała trasa i Valtice- zamek - pierwsze piętro*). Spacer po Mikulowie - Rynek, kościół, zamek (będzie możliwość kupna wina prosto od producenta); bankiet z pieczeniem prosiaka; nocleg.

3 dzień: śniadanie. Wyjazd do Wiednia (ulica Graben, Katedra Św. Stefana, opera, objazd Ringstrasse, Ratusz, Placów Szczepana, Hofburg. Przejazd na Kahlenberg - miejsce skąd dowodziła Jan III Sobieski bitwą w 1683r.); powrót na Morawy, obiadokolacja; nocleg.

4 dzień: śniadanie. Przejazd do Morawskiego Krasu* i zwiedzanie: jaskinia Punkevny oraz przepłynięcie podziemną rzeką Punkvą*; obiad; powrót do miejsca wyjazdu około godz. 23.00.

 
4 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA-CZECHY „UWODZICIELSKA PRAGA”

 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD) w tym opłaty za autostrady i parkingi; zakwaterowanie: 3 x nocleg - Praga- hotel*** - pokoje 2 os. z łazienkami, wyżywienie: 3 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, obiad, bankiet – wieczór czeski; opieka pilota; przewodnik; bilety wstępu*; ubezpieczenie: KL- 10 tys. Euro, NNW- 5 tys. pln, do 800 zł - bagaż.


PROGRAM
1 dzień:
Praga (Wyszehrad, Wyszehradzki Cmentarz, Plac republiki, baszta prochowa, Waclavskie Namesti Dom Miejski, Uniwersytet Karola, Rynek Staromiejski, dzielnica Żydowska; rejs statkiem po Wełtawie, obiadokolacja; nocleg.

2 dzień: śniadanie. Praga: Most Karola, Kościół Św. Mikołaja, pałac Waldsteina, Ogrody Waldsteina, Wieża Daliborka, Hradczany, Katedra Św. Wita; bankiet; nocleg.

3 dzień: śniadanie. Praga: ogrody zamkowe, Hradczańskie Namesti, Loretta, Starachowski Klasztor-historyczne sale klasztorne*, Wieża Petrzin, ogród Różany ;obiadokolacja wyjazd na Kriżikowe Fontany*; nocleg.

4 dzień:   śniadanie. Kutna Hora (gotyckiego kościoła św. Barbary*, kościół Św. Jakuba, uliczka Ruthardska, Włoskiego Dworu, spacer po Starówce, słynnej kaplicy z trupimi czaszkami w Sedlec*; obiad, powrót około godz. 23.00.

 
4 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA „PRAWDZIWE CZESKIE MIEJSCA”

ŚWIADCZENIA:
przejazd  autokarem  (klimatyzacja, WC, DVD, zakwaterowanie): 3 x nocleg- hotel *** - pokoje 2,3 os. z łazienkami, wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja,, opieka pilota, przewodnik, bilety wstępu*, ubezpieczenie: KL- 10 tys. Euro, NNW- 7 tys. PLN, bagaż - 800 PLN.


PROGRAM:

1 dzień: Tabor   związanego z działalnością husytów. Husyci na czele z Janem Žižką z Trocnova założyli tu w roku 1420 obóz polowy. Zwiedzanie: wspaniałej  starówki – jednej z najbardziej malowniczych w Czechach Ratusz, ulica Praska, Bechetyńska Brama),  Klokoty (malowniczy kościół pielgrzymkowy z ambitem z początku XVIII w. którego dziewięć kopuł nasuwa skojarzenia z cerkwią), Temelin- elektrownia; zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu; nocleg

2 dzień: Ceske Budejovice,  po czym spacer po mieście , gdzie obejrzymy- Rynek, - największy plac w Czechach, Ratusz, katedra Św. Mikołaja, Czarna Wieża, mury obronne, jatki

- przerwa na wypicie piwa .Przejazd do Hluboka- najpiękniejszy neogotycki zamek w CZECHACH- uroczysta trasa* Ze względu na swój urok, jest ulubionym celem turystów a także filmowców, którzy chętnie wykorzystują bajkowy pałac do nagrywania filmów dla dzieci.Holasowice-zabytek UNESCO-są  wyjątkowo dobrze zachowanym przykładem tradycyjnej wsi środkowoeuropejskiej. Na średniowiecznym planie zachowała się duża ilość bogatych zabudowań wiejskich z XVIII i XIX wieku w stylu znanym jako "południowo czeski wiejski barok"., obiadokolacja, nocleg

3 dzień: Rożemberk- romantyczno-gotycki zamek Rožmberk przyciąga zwiedzających trasą zwiedzania poświęconą rodzinie Rožmberków i sławnemu rodowi Buquoy, Zamek * trasa główna, wieża dla chętnych.  Cesky Krumlov- jednego z najpiękniejszych miast czeskich. W 1992 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Tutejszy kompleks zamkowo-pałacowy jest drugim co do wielkości w Republice Czeskiej, po Zamku Praskim.     Spacer romantycznymi uliczkami, Zamku- trasa pierwsza* ze słynna Sala Balowa .

Zlata Koruna- średniowieczny klasztor cysterski  W klasztorze panuje atmosfera jak za dawnych czasów i można się przekonać, jak płynęło życie mnichów przed setkami lat. obiadokolacja, nocleg

4 dzień: Treboń- zamek* ekscentryka Petra Voka- trasa A- renesansowe komnaty Panów z Rożmberka- , po czym spacer Starówką. dojazd do Jindrichowa Hradca, zwiedzanie zamku oraz ruchomej szopki – największej na świecie, obiad, powrót do miejsca wyjazdu około godz. 23.00   8 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - HISZPANIA „SŁONECZNA ANDALUZJA”

 

ŚWIADCZENIA: 

 • Dojazd na lotnisko tam i z powrotem w Polsce

 • przejazdy autokarowe w Hiszpanii

 • zakwaterowanie: 7x nocleg w hotelach ***/**** pokoje 2 osobowe z łazienkami

 • wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja

 • opieka pilota

 • bilety wstępu*

 • przewodnik

 • ubezpieczanie: KL-60 tys.€ , NNW- 10 tys.€, bagaż- 1000€ . OC- 100 tys, €- TU Europa

 • podatek VAT- MARŻA- 23%

 • TFG i TFP -20 ZŁ

  Cena nie obejmuje:

  • biletu na samolot

  • wydatków własnych

PROGRAM
DZIEŃ 1
- zbiórka i przejazd na lotnisko w Polsce
- wylot z polski
- przylot do Malagi
- Przejazd autokarem do Malagi, zwiedzanie z przewodnikiem rodzinnego miasta Pablo Picasso i Antonio Banderasa: La Alcazaba wznosząca się nad miastem forteca, budowana od VII do XI wieku n.e, Katedra La Manquita, dom narodzin Pablo Picasso, ruiny Teatru Rzymskiego z I w.n.e, muzeum Picasso.
Czas wolny dla Uczestników wycieczki, zakupy, lunch we własnym zakresie
- Po południu przejazd do hotelu – zakwaterowanie.
- Kolacja i czas wolny. Nocleg.
DZIEŃ 2
-
Śniadanie w hotelu.
- Wyjazd do Gibraltaru. Zwiedzanie z przewodnikiem Gibraltaru - enklawy brytyjskiej na Półwyspie Iberyjskim, wjazd taksówkami na najwyższy punkt na Skale Gibraltarskiej, wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim, zdjęcia z zabawnymi małpkami bezogonowymi, Grota św. Michała*, przejazd pasem startowym brytyjskiego lotniska*, skąd w ostatnią drogę wystartował Liberator z generałem Sikorskim na pokładzie.
Czas wolny na lunch i zakupy we własnym zakresie.
- Powrót do hotelu ok. 18.00
- Kolacja w hotelu i czas wolny. Nocleg
DZIEŃ 3
- Śniadanie - przejazd do pięknej górskiej miejscowości Alozaina na szlaku białych wiosek „Pueblos Blancos. Zobaczymy Kościół Parafialny Św. Anny, wybudowany w XVIII wieku na ruinach meczetu. Punkt widokowy Marii Sagredo. Podczas naszego spaceru zobaczymy również El Arco, Alozaina jest jednym z miast w rejonie Malagi, o największej produkcji oliwek stołowych, a dokładniej odmiany Aloreña, która ma tzw.„ chronioną nazwę pochodzenia”, między innymi ze względu na doskonały smak i wielkość. Odwiedzimy Centrum oliwy z oliwek* + degustacja* tego szlachetnego owoca. Zjemy lunch w lokalnej restauracji w formie tapasów z lampka lokalnego wina. Następnie udamy się do Rondy - aby zwiedzić najstarsza arenę walki z bykami*, zobaczymy Nowy most - wizytówkę miasta a następnie czas wolny na zakupy i samodzielny spacer i zdjęcia pamiątkowe. Czas wolny na lunch i zakupy we własnym zakresie. - Powrót do hotelu ok. 19.00 - Kolacja w hotelu i czas wolny. Nocleg
DZIEŃ 4
- Ś
niadanie w hotelu. Wyjazd do Granady. Całodzienna wycieczka do najdłużej istniejącego królestwa arabskiego w Hiszpanii – GRANADY, andaluzyjskiej perły u stóp Sierra Nevada. Zwiedzanie ALHAMBRY* – ogromnego, fascynującego kompleksu pałacowo-ogrodowego, przywołującego na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Ten wspaniały pomnik architektury arabskiej w Europie otoczony jest pierścieniem czerwonych murów. Spacer urzekającymi Ogrodami Generalife, które są znakomitym przykładem islamskiej sztuki ogrodowej. Przejazd do centrum miasta. indywidualne zwiedzanie renesansowej katedry Santa Maria de la Encarnacion . Przejazd do dzielnicy Albaicin, najstarszej dzielnicy miasta i największej mauretańskiej dzielnicy Hiszpanii. Czas wolny w punkcie widokowym, skąd rozpościera się panorama warownej Alhambry. Kompleks pałacowo-ogrodowy Alhambry i Ogrodów Generalife oraz Albaicin znajdują się pod patronatem UNESCO.
- Czas wolny na lunch i zakupy we własnym zakresie.
- Powrót do hotelu ok. 19.00
- Kolacja w hotelu i czas wolny. Nolceg
DZIEŃ 5
-
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Kordoby. Wycieczka autokarowa do stolicy średniowiecznego państwa Maurów. W czasie naszej wizyty będziemy mogli odwiedzić jeden z najważniejszych hiszpańskich zabytków – Meczet-Katedrę czyli Mezquita de Cordoba*. Świątynia na przestrzeni wielu wieków należała do Wizygotów, Maurów a dzisiaj pełni funkcję czynnego kościoła katolickiego. W Cordobie nie zabraknie elementów, które sprawią, że cofniemy się na chwilę w czasie. Stara dzielnica - żydowska Judería przypomną nam o niezwykłej tolerancji religijnej, z której znane było to miasto.
- Czas wolny na lunch i zakupy we własnym zakresie.
- Powrót do hotelu ok. 19.00
- Kolacja w hotelu i czas wolny. Nocleg.
DZIEŃ 6
- ś
niadanie. Wyjazd na wycieczkę do Sewilli – stolicy Andaluzji: panoramiczny objazd miasta, Plac Hiszpański wybudowany w Parku Marii Luizy w latach 20-tych XX wieku na Wystawę Ibero-Amerykańską, półkolisty plac z fontannami oraz niezliczoną liczbą azulejos poświęconym prowincjom Hiszpanii, Plac Obu Ameryk, monumentalna Katedra NMP*, w której znajduje się m.in. kaplica z grobowcem Kolumba, (największa w świecie chrześcijańskim katedra, po watykańskiej bazylice św. Piotra i brazylijskiej bazylice w Aparecida), Torre del Oro – wieża obronna w mauretańskim stylu, położona nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir. Zwiedzanie starówki Santa Cruz, dawnej dzielnicy żydowskej.
Czas wolny na lunch lub zakupy pamiątek w zabytkowej dzielnicy Santa Cruz.
- Powrót do hotelu ok. 19.00
- Kolacja w hotelu i czas wolny. Nocleg.
DZIEŃ 7
- śniadanie.
-
Dzień przeznaczony na wypoczynek, plaże i samodzielne zwiedzanie. Dla chętnych oferujemy wycieczkę lokalna na Ścieżkę Króla. Rezerwacja i zapisy na miejscu w hotelu.
- Kolacja w hotelu. Nocleg
DZIEŃ 8
- Śniadanie w hotelu
- wymeldowanie i transfer na lotnisko
- przylot do Polski
- przejazd do miejsca wyjazdu

6 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA- BIAŁORUŚ  „SZEROKO NAD BŁĘKITNYM NIEMNEM”


ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD); Zakwaterowanie: 1 x  nocleg - Polska hotel*** - pokoje 2 os. łazienkami, 4 x nocleg Białoruś - hotele lub pensjonaty - pokoje 2,3 os. z łazienkami; wyżywienie: 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja, obiad; pilot, przewodnik po Polsce i Białorusi; wiza na Białoruś; bilety wstępu* ubezpieczenie: KL -10 tys €,  NNW-5 tys. PLN, Europa.


PROGRAM:

1 dzień: Tykocin (Rynek i kościół Trójcy Świętej, synagoga*), Białystok (Ratusz, Zespól Katedralny Wniebowzięcia NMP, Pałac Branickich), obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, Grodno: Zamek królewski Stefana Batorego*, Klasztor Św. Brygidy, Muzeum Elizy Orzeszkowej*, Cerkiew Św. Borysa i Gleba, kościół Katedralny Św. Franciszka Ksawerego, Sobór Pokrowski), obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie. Bohatyrewicze (grób Jana i Cecyli, Krzyż Powstańców, Wasiliszki (Dom – Muzeum Cz. Niemena*), Murowanka  (cerkiew obronna), Lida (zamek*, kościół Podwyższenia Świętego Krzyża), obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie Nowogródek (Muzeum Adama Mickiewicza*, Kopiec Adama Mickiewicza, Kościół Farny z cudownym obrazem Matki Bożej Nowogródzkiej, ruiny średniowiecznego zamku), Mir* (zamek  Radziwiłłów), Nieśwież (Zespół zamkowy *, ratusz, kościół farny, Brama Słucka); obiadokolacja; nocleg

5 dzień: śniadanie. Kossowo (Muzeum T. Kościuszki*, Pałac Pusłowskich), Pińsk (kościół i klasztor oo. franciszkanów, pałac Butrymowiczów, kolegium oo. Jezuitów , katedra p.w. Wniebowzięcia NMP i klasztor franciszkanów z 1712 roku; kolegium jezuickie);  Motol (Muzeum Ziemi Poleskiej*, degustacją potraw białoruskich*), obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: śniadanie. Brześć (twierdza, bramy Brzeska i Terespolska, pozostałości ruin Pałacu Białego; obiad, powrót do miejsca wyjazdu.

 
4 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - LITWA  „LITWO,OJCZYZNO MOJA”

 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD, uchylne siedzenia); zakwaterowanie: Polska – hotel**- pok. 2,3 os. z łazienkami , Litwa- hotel *** - pokoje 2,3 os. z łazienkami; wyżywienie: 2 x obiadokolacja,3 x śniadanie, bankiet z muzyką ,obiad ; bilety wstępu*, pilot; przewodnik na Litwie i Polsce; ubezpieczenie K L- 10 tys. Euro, NNW- 5000 zł, do 800 zł - bagaż.


PROGRAM:

1 dzień: Studziennicza (Sanktuarium Maryjne), Sejny (Bazylika mniejsza Nawiedzenia NMP, Biała Synagoga), Wigry (Klasztor Kamedułów*), obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie. Druskienniki litewskie  uzdrowisko (Park Zdrojowy, promenada). Troki (Gotycki Zamek Wielkich Książąt Litewskich*), obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie. Wilno (Góra Trzech Krzyży, cmentarz na Rossie, Uniwersytet Wileński*, Ostra Brama, Kościół Św. Anny, kościół Św. Ducha, Katedra Św. Stanisława, Muzeum Mickiewicza*, Kościół Św. Piotra i Pawła, Kościół Św. Kazimierza, pałac Prezydenta); bankiet; nocleg.

4 dzień: śniadanie. Rumszyszki* (skansen etnograficzny), Pożajście* (dawny Klasztor Kamedułów). Kowno (Zamek, Ratusz, Dom Perkuna, Katedra św. Piotra i Pawła), obiad w Augustowie.


5 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - LITWA „PIĘKNA NIEZNAJOMA”

 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, WC, uchylne siedzenia), zakwaterowanie: Polska hotel**- pokoje 2,3 os z łazienkami, 3 x nocleg - Litwa- hotel***- pokoje 2,3 os. z łazienkami, wyżywienie: Suwałki: śniadanie, obiadokolacja, Wilno: 3  x śniadanie, 2 x obiadokolacja, bankiet, obiad po drodze Augustów, pilot, przewodnik po Polsce i na Litwie, muzyk, bilety wstępu*, ubezpieczenie: KL-10 tys.€, NNW-7 tys. PLN, bagaż - do 800 PLN.

 

PROGRAM:

1 dzień: Augustów - spacer po mieście, Przewieź (śluza), Studziennicza (sanktuarium Maryjne), Giby (pomnik zaginionych akowców), Sejny (Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Biała Synagoga, Ratusz Miejski) Wigry* (dawny klasztor kamedułów), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

2 dzień: śniadanie. Druskienniki (spacer po uzdrowisku),Troki* (gotycki zamek Witolda ), przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie. Wilno (katedra, pałac Prezydenta, Uniwersytet Wileński*, Kościół Św. Anny, Ostra Brama, kościół Bazylianów z Celą Konrada,  Dom  Słowackiego, ulica Wielka,   Muzeum Mickiewicza*, cmentarz na Rossie, kościół Św. Piotra i Pawła, Wzgórze Trzech Krzyży) bankiet w regionalnej restauracji i regionalne potrawy, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu wyjazd  Strigailiszki - gdzie tworzą prawdziwe, o niesamowitym smaku sękacze. Każdy z uczestników show nie tylko się zapozna z historią  sękaczy, ale przy ogniu z pieca, pod okiem mistrzów, sam spróbuje wypiekać sękacz, a potem będzie go smakował przy  filiżance pachnącej kawy lub herbaty. Zułów, miejsce urodzenia marszałka Józefa Piłsudskiego oraz kościół w Powiewiórce, miejsce jego chrztu, a także Centrum Europy, który ustanowili francuscy naukowcy w 1989r. Obiadokolacja, Nocleg

5 dzień: śniadanie. Rumszyszki (Litewskie Muzeum Etnograficzne)*, Pożajscie* (dawny klasztor kamedułów), Kowno (Dom Perkuna, Ratusz, katedra, zamek, Kościół Witolda). Zwiedzanie wytwórni nalewek, gdzie eksperci zapoznają nas z procesem filtracji, miejscem tworzenia likierów oraz nalewek. obiad w Augustowie, powrót


7 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - ŁOTWA, ESTONIA „PODARUJ WAŚC MI INFLANTY”

 

ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, wideo, DVD, uchylne siedzenia); Zakwaterowanie: 5 x nocleg- hotel***  pokoje 2,3 os. z łazienkami, Wyżywienie: 6 x śniadanie, obiadokolacja z muzyką w regionalnej restauracji, 4 x obiadokolacja, Bilety wstępu*: Pilsrundale*, Cesi*, Turaida Prom do Helsinek tam i z powrotem, pilot, przewodnik; ubezpieczenie KL-20 tys. Euro, NNW – 5 tys. PLN, do 800 zł – bagaż.

 

PROGRAM:

1 dzień: godz.22.00 – wyjazd.

2 dzień Augustowie  śniadanie. Przejazd do  Pilsrundale* (barokowy pałac); obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie. Siguldy (pozostałości dawnej twierdzy), Turaida (kompleks muzealny*, legendarna  jaskinia Gutman , grób Tauraidas Roze, zamek biskupi), Cesi* ruiny zamku krzyżackiego), obiadokolacja w regionalnej restauracji z muzyka do tańczenia, nocleg.

4 dzień: śniadanie. Ryga (Ryska Starówka, Pomnik Wolności, Dom Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska), przyjazd do Tallina, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie. Helsinki   Senaatintori (plac senacki), Katedra Luterańska Suomenlinna - twierdza, Parlament z końca XIX wieku. Siedziba rządu Finlandii, Pałac Prezydencki, obiad  w Helsinkach, nocleg.

6 dzień: śniadanie. Tallin (Kiek In de Kok, Toompea, siedzibę rządu  i parlamentu  estońskiego, Pikk Hermana, sobór Aleksandra Newskiego luterańska katedrę (Toomikirik) i Dom Rycerzy,  Kolm ode- kompleks średniowiecznych  kamieniczek, zwanych Trzy Siostry, Oleiste Kirik (kościół Św. Olafa), Dom Bractwa Czarnogłowych,    obiadokolacja , nocleg.     

7 dzień: śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd około  godz. 24.00.

 

 

4 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - AUSTRIA  „BLASK WYJĄTKOWYCH ZABYTKÓW

 

ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem (WC, klimatyzacja , barek, DVD); Zakwaterowanie: 1 x nocleg – hotel*** Morawy , pokoje 2 os. łazienkami, 2 x nocleg – hotel***- okolice Wiednia , pokoje 2,3 os. z łazienkami; Wyżywienie: 3 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, bankiet, obiad, pilota, przewodnik po Morawach, Austrii, Bilety wstępu*,Ubezpieczenie: KL - 10 tys. €,  NNW- 5 tys. PLN,  do 800 zł – bagaż.

PROGRAM:

1 dzień: Lednicko Valtickiego Areał (zabytek UNESCO - Lednice*- mała trasa i Valtice – zamek - pierwsze piętro*). Mikulow - Rynek, kościół, zamek; obiadokolacja w winiarni z muzyką, nocleg

2 dzień: śniadanie. Wiedeń  objazd Ringiem - Park Miejski, Opera, Hofburg,  Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny,  Hundertwasserhaus,  Wyspa Dunajska, UNO-City Spacer: Albertina, Hofburg, Kohlmarkt, Graben, Katedra Św. Szczepana*. Przejazd na Kahlenberg - historyczny kościół zwiedzany z odsieczą Wiedeńską, obiadokolacja – nocleg.

3 dzień: śniadanie. Tulln (rzymska Comagena spacer po Starówce), Goettweig  przepiękna panorama Doliny Wachau. Krems, znane jako miejsce produkcji "Musztardy Kremskiej" - średniowieczne mury i historyczna zabudowa miasta. Dürnstein barokowy klasztor*, Melk znanego z powieści Umberto Ecco "Imię Róży", Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie. Wiedeń. Malownicze uliczki wokół Katedry, Kościół Zakonu Krzyżackiego, dom Kulczyckiego. Trójkąt bermudzki, dzielnica uniwersytecka, kościół Jezuitów, Dom pod  Bazyliszkiem dzielnica grecka, pałac Belweder (panorama miasta), pałac Schonbrunn*-letnia rezydencja Habsburgów, ogrody pałacowe, obiad, powrót do miejsca wyjazdu około godz. 23.00.

 

 

 

4 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - SAKSONIA „ODKRYJMY NASZYCH SĄSIADÓW” 

 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja , barek, DVD); zakwaterowanie: 3 x nocleg pokoje 2,3 os. z łazienkami  hotel***  jeden nocleg w Polsce, dwa w Berlinie; wyżywienie: 3 x śniadanie i 3 x obiadokolacja, obiad; opieka pilota- przewodnika; przewodnik po Dreźnie i Miśni; bilety wstępu*; ubezpieczenie KL- 10 tys.€, NNW- 7 tys. PLN, do 800 zł – bagaż.

PROGRAM:

1 dzień: Budziszyna (katedra św. Piotra, „Alte Wasserkunst”, zamek Orenburg, Ratusz, Baszta Grabarzy, Wieża Łużycka), Miśnia (muzeum porcelany*, Rynek, Katedra*,  zamek  Albrechtsburg*), obiadokolacja + muzyk, nocleg.

2 dzień: śniadanie. Drezno historyczna starówka Drezna, Zwinger,  Plac Teatralny z Operą Sempera, kościół Frauenkirche, kościół Dworski, n rejs statkiem* - (1,5 godziny), przejazd do Berlina, obiadokolacja, nocleg

3 dzień: śniadanie. Berlin: przejazd wzdłuż muru berlińskiego do Aleksanderplatz.  Wieża Telewizyjna*, Unter Den Linden , Czerwony ratusz, Katedra berlińska, kościół Św. Jadwigi, kościół Najświętszej Marii Panny, Brama Brandenburska, Reichstag, Kolumna zwycięstwa, Check Point Charlie, Kościół Pamięci. Muzeum Topografii Terroru, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie. Poczdam (Pałac Sanssouci*, Nowy Dwór, pałac Cecileennhof . Przejażdżka po mieście: Dzielnica Holenderska, Kolonia Aleksandrowka), obiad.4 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - NIEMCY „PERŁY SZPREWALDU I SAKSONI”

 

ŚWIADCZENIA: Przejazd  autokarem  (klimatyzacja, WC, DVD, uchylne siedzenia); Zakwaterowanie: 3 x nocleg – pokoje 2,3 os. z łazienkami; Wyżywienie:  3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja, obiad po drodze; Opieka pilota; Przewodnik; Bilety wstępu*; Ubezpieczenie: KL-10 tys. €,  NNW- 5 tys. Pln,  do 800 zł- bagaż.

PROGRAM:

1 dzień:  Cottbus* - spacer po Starówce z polskojęzycznym przewodnikiem. Przejazd do Burg  i tu rejs  łodziami kanałami rzeki Sprewy*,  zwiedzanie Parku Księcia Pucknera w Branitz (jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych  na terenie Niemiec*);  zakwaterowanie  w hotelu;  obiadokolacja; nocleg.

2 dzień: śniadanie. Starówka  DreznaZwinger, Wejście do Albertinum do Zielonego Sklepienie*, Plac Teatralny z Operą Sempera, kościół Frauenkirche,  kościół Dworski, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie.  Stolpen* - zamek, Twierdza Königstein*; przejazd do Baszty – jednej z najpiękniejszych  platform widokowych w Górach Połabskich; obiadokolacja; nocleg.

4 dzień: śniadanie. Miśnia - miasto miśnieńskiej porcelany (muzeum porcelany* i warsztat pokazowy, spacer po miśnieńskiej starówce, Rynek, Katedra*, zamek  Albrechtsburg*),  Budziszyna Starym Mieście (katedra św. Piotra, „Alte Wasserkunst”, zamek Orenburg, Ratusz,  Baszta Grabarzy, Wieża Łużycka). Obiad po drodze; powrót do miejsca wyjazdu około godz.23.00.

 

 

5 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - BAWARIA „ŚREDNIOWIECZNE PEREŁKI I ALPEJSKIE KLIMATY”


ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD),
Zakwaterowanie: 3 x nocleg – hotel***,  pokoje 2,3 os. z łazienkami; Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja; Opieka pilota- przewodnika; Bilety wstępu*; Ubezpieczenie: KL- 20 tys. Euro, NNW- 7 tys, do 800 zł – bagaż.


PROGRAM:

1 dzień: Bayreuth – Teatr Operowy, w którym odbywa się festiwal, Nowa Rezydencja z parkiem pałacowym, Kościół Św. Trójcy, zabytkowa starówka miasta,  Bamberg – spacer po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starym Mieście,  Katedrze Cesarskiej , pałac biskupi, Małą Wenecją ratusz, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2 dzień: śniadanie, Würzburga, Stary Most Kamienny, rokokowe budynki  jak Dom pod Sokołem, Kaplica Mariacka, katedra katolicka i  protestancki Neumünster, Rezydencja Królów i Książąt Bawarii, przejazd Szlakiem Romantycznym do Rothenburg ob der Tauber – miasta rodem z baśni z malowanymi domkami z czasów średniowiecza, spacer po murach i basztach miejskich, wśród zabytkowych kamieniczek mieszczańskich, Dinkelsbühl, średniowieczne obwarowania miejskie, malowane kamienice i Katedrę Św. Jerzego, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: śniadanie. Neuschwanstein* zamek Ludwika II, spacer na Marienbrücke (Most Marii), Linderhof*, zwiedzanie zamku, Garmisch-Partenkirchen, . zabytkowa ulica Ludwigstraße, centrum kurortowe i park zdrojowy, Stadion Olimpijski,  obiadokolację, nocleg.
4 dzień: śniadanie. Monachium Frauenkirche – Kościele Mariackim, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz, Kościół Teatynów, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej,  Hofbräuhaus, Park Olimpijski, wieża olimpijska*, Ratyzbona spacer po średniowiecznym mieście wpisanym na listę UNESCO, m.in. Kamienny Most nad Dunajem, Stary Ratusz, Katedra Św. Piotra.
5 dzień: powrót do Polski w godzinach porannych.

4 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - WĘGRY „ ZATAŃCZMY CZARDASZA”


ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC), zakwaterowanie:  3 x nocleg w Budapeszcie hotel *** pokoje 2,3 os. z łazienkami , wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiad, kolacja w Czardzie, bilety wstępu*,  pilota, przewodnik po   Budapeszcie , ubezpieczenie  NNW- 4 tys. pln. KL-10 tys.€, do 800 zł  - bagaż.

PROGRAM:

1 dzień: Budapeszt i zwiedzanie: Góra Zamkowa (Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Zamek Królewski, Wzgórze Gellerta z Cytadelą i Statuą Wolności),  obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:  śniadanie. Godollo (Pałac Sisi*), Eger (bazylika, Pałac Biskupi, Minaret Turecki, Kościół Minorytów). Przejazd do Doliny Pięknej Pani i tam degustacja wina wraz z gulaszem*, wieczór w czardzie, nocleg.

3 dzień: śniadanie.  Pesztu: Parlament , wyspa Małgorzaty, Baseny termalne dla chętnych (Muzeum narodowe), Plac Bohaterów z Pomnikiem Milenium, Park, Miejski, Katedra Św. Stefana, obiad, nocny rejs po Dunaju*, wyjazd  nocny na Górę Gelerta,  nocleg.

4 dzień: śniadanie. Szentedre, Sobór Belgradzki, Kościół Św. Jana, Rynek. Spacer uliczkami miasta.  Esztergom – zwiedzanie największej węgierskiej bazyliki, obiad.   powrót w  późnych godzinach wieczornych.

 
4 DNIOWA  IMPREZA TURYSTYCZNA - SZWECJA „POCZUJ SWOBODĘ PODRÓŻOWANIA ”


ŚWIADCZENIA
: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek DVD); wycieczka do Karlskrone (rejs statkiem Stena Line do Szwecji i z powrotem, nocleg w kabinie 4 osobowej Comfort Class wewnętrznej bez okna z łazienką, 1 x śniadanie, 1x obiadokolacja danie dnia z napojem, rozrywka na statku, ubezpieczenie NNW i KL, pilot); zakwaterowanie: 1 x nocleg – pokoje 2,3, os. z łazienkami; wyżywienie: 2 x śniadanie, 1 x obiadokolacja, 2 x obiad: opieka pilota; bilety wstępu* przewodnik w Polsce; ubezpieczenie: NNW na sumę 10 000 PLN – Ergo Hestia

 

 

PROGRAM:

1 dzień: zbiórka i wyjazd. Po drodze zwiedzanie: Gdańsk (Katedra Oliwska*, Klasztor i park Biskupi). Sopot - spacer na molo*, krzywy Domek, Monciak), Gdynia (Skwer Kościuszki, Dar Pomorza*); obiadokolacja; przejazd na terminal morski, godz. 18.30 odprawa biletowa, zakwaterowanie w kabinach; wyjście statku w morze, zwiedzanie statku z przewodnikiem; wieczorem  zabawa przy muzyce; nocleg.

2 dzień: śniadanie – restauracja Taste (pokład 9), przyjście statku do Karlskrony. Podróż autobusem miejskim do centrum miasta.  Zwiedzanie Karlskrone (Muzeum Morskie; Kościół Admiralicji - największy zachowany drewniany kościół w Szwecji wyspa stoczniowców, targ rybny, koszary, rynek starego miasta,  kościół Św. Trójcy, taras widokowy z widokiem na archipelag, Wyspa Aspo; podczas rejsu z pokładu , zobaczyć można port wojenny, starą stocznie i przepiękny archipelag, a na wyspie odkryć można tajemnicza twierdze Drottningskar); powrót autobusem miejskim na terminal morski i wejście na pokład statku, obiadokolacja-restauracja Food City – Danie Dnia z napojem (pokład 9), powrotny rejs do Gdyni; nocleg.

3 dzień: przyjście statku do portu w Gdyni, zejście na ląd. śniadanie. Przejazd na Westerplatte i zwiedzanie,  po czym przejazd i  zwiedzanie Gdańska : Brama Wyżynna, Zespół Przedbramia, Wielka Zbrojownia, Złota  Brama, ulica Długa, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa*, Złota Kamienica, Zielona Brama, Żuraw, Kościół  Mariacki*,  pomnik Poległych Stoczniowców.  Centrum Solidarnośc*i – wystawa multimedialna. Długi Targ, Dom Uphagena*,  Dwór Artusa* ; zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

4 dzień: śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie Twierdzy Krzyżackiej  w Malborku; obiad; powrót do miejsca zamieszkania

 

 4 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - SŁOWACJA „POD DACHEM EUROPY”

 

ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD), Zakwaterowanie: 3 x nocleg – hotel - pokoje 2,3 os. z łazienkami, Wyżywienie: 3 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, bankiet, obiad po drodze,  pilot, Przewodnik, Bilety wstępu*, Ubezpieczenie: KL-10 tys. €, NNW- 7 tys. Pln , do 800 zł bagaż.


PROGRAM:                                                                                               

1 dzień: Orawskie Podzamcze (zamek Orawski*),  Zuberec (skansen Wsi Orawskiej*), Dolina Demianowska (Jedna z Jaskiń- Lodowa lub Wolności*),  zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie. Vlkolínec (żywy skansen słowackiej architektury ludowej) , Bańska Bystrzyca  (Muzeum Górnictwa na Wolnym Powietrzu, Kościół Marii Panny, kolumna Trójcy Świętej, synagoga, Nowy zamek), Kremnica (mury miejskie, kolumna Św. Trójcy, kościół i Klasztor Franciszkanów,  obiadokolacja z tańcami, nocleg.

3 dzień: śniadanie. całodniowa wycieczka do  Słowackiego Raju* (najciekawsze są tu doliny a nie góry- najliczniej odwiedzany region Słowacji),  obiadokolacja, nocleg

4 dzień: śniadanie. zamek Spiski*- ( zabytek UNESCO- imponująca  budowla obronna), Spiska Kapituła - słowacki Watykan- zabytek UNESCO), Lewocza (Ratusz i klatka hańby, Rynek , kościół Św. Jakuba, Mariańska Góra- Sanktuarium),  obiad, powrót do miejsca wyjazdu około godz. 24.00.

 


 

8 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - WŁOCHY „UROK WŁOSKICH MIAST”

 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD, uchylne siedzenia) w tym wjazdy do miast (Wenecja, Rzym, Asyż, Florencja), zakwaterowanie: 6 x nocleg – hotel***- pokoje 2,3 os. z łazienkami, wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacje, opieka pilota, przewodnik Wenecja, Rzym, Florencja, ubezpieczenie: KL-20 tys. €, NNW- 7 tys. Pln, do 800 zł bagaż.


PROGRAM:
1 dzień:
godz. 17.00- Wyjazd z Polski . Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.
2 dzień: około godz. 9.00-Przyjazd do Wenecji - rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. Placu Św. Marka, Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień. Kampanillę - dzwonnicę Św. Marka, Przejazd do hotelu, obiadokolacja , nocleg.
3 dzień: śniadanie. San Marino Brama Św. Franciszka. Groty Kuszników i przed budynek parlamentu ,  Bazylikę Del Santo wieża Guida, Asyż - mieście Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki S.Maria degli Angeli z Kaplicą Porcjunkuli, Bazylika Św. Franciszka. W bazylice nawiedzimy grób Św. Franciszka oraz będziemy podziwiać m.in. cykl 28 fresków mistrza Giotto.  Kościół Św. Klary., Przejazd do hotelu , obiadokolacja, nocleg.                                                                                                                                                                     

4 dzień: śniadanie. Rzym. Przejazd metrem do Bazyliki Św. Jana na Lateranie, Koloseum, Wzgórze Palatyńskie, Forum Romanum, Via Sacra - Świętą Drogą, Kapitol - Plac Wenecki, Piazza Navona z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego. Panteon, Fontanny Di Trevi i dalej na Plac i Schody Hiszpańskie, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień: śniadanie. Watykan - Audiencja Generalna, zwiedzanie Muzeów Watykańskich, Bazyliki Św. Piotra. W bazylice nawiedzimy grób błogosławionego Papieża Jana Pawła, zamek Św. Anioła i tam zakończymy nasz pobyt w "wiecznym mieście". obiadokolacja, nocleg.
6 dzień: śniadanie. Monte Cassino - cmentarz Polskich Żołnierzy, opactwo benedyktynów. Sieny (miasto na liście UNESCO). Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej, Kościół Dominikanów, Katedra, Baptysterium, Piazza Il Campo. Przejazd na degustację toskańskich win ze wzgórz Chianti. 3 WINA 8€, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: Śniadanie. Florencja: Plac Michała Anioła, Kościoła Santa Croce - Św. Krzyża, Piazza Signoria, Palazzo Vecchio, gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, Wieżę Giotta i Baptysterium, zwanym Mostem Złotników, przejazd przez Czechy i Austrię z przerwami na posiłki.
8 dzień: przyjazd do kraju około godz. 12.00.

 

5 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA -  FRANCJA „PONAD DACHAMI PARYŻA

 

ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek ,DVD) w tym opłaty za wjazd do Paryża; zakwaterowanie: 3 x noclegi w hotelu Premiere klasie albo Balladins  na przedmieściach Paryża  – pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami; wyżywienie: 3  x śniadania kontynentalne, 4 x  dwudaniowe obiadokolacje w restauracji samoobsługowej Self - Service (danie główne i przystawka lub deser); opieka pilota – przewodnika; bilety wstępu: Karta Muzealna( wejścia oznaczone*), rejs po Sekwanie; ubezpieczenie KL- 20 tys. €, NNW- 15 tys. pln i bagaż do 800 zł

 

PROGRAM:

1 dzień: zbiórka i wyjazd - Wyjazd do Francji przez Niemcy. Przyjazd do hotelu na przedmieściach Paryża. Zakwaterowanie, obiad w hotelu, nocleg

2 dzień: śniadanie. Przejazd autokarem do Paryża. Zwiedzanie: Luwr* – zwiedzanie indywidualne, Muzeum impresjonistów* D’Orsay – zwiedzanie indywidualne. Wyspa La Cité, z katedrą Notre Dame (wewnątrz), Pałacem Sprawiedliwości i więzieniem Conciergerie, Dzielnica Łacińska, z najstarszym w Europie uniwersytetem – Sorboną oraz Panteonem* - miejsce spoczynku zasłużonych Francuzów i naszej rodaczki Marii Skłodowskiej (wejście do środka).  Posiłek dwudaniowy w restauracji samoobsługowej (danie główne, przystawka lub deser).

Rejs po Sekwanie na zakończenie dnia. Wjazd na III poziom Wieży Eiffla- opcjonalnie .Powrót autokarem do hotelu. Nocleg.

3 dzień: śniadanie. Przejazd autokarem do Wersalu*. Powrót do Paryża, , Łuk Triumfalny (taras widokowy), Pola Elizejskie. Następnie Plac Concorde, Plac Vendôme, z hotelem Ritz i domem, w którym mieszkał Fryderyk Chopin, okolice starej Opery Garnier, muzeum Perfum Fragonard.  Dalszy ciąg zwiedzania miasta Montmartre - legendarna dzielnica cyganerii artystycznej z Bazyliką Sacré Coeur (wejście do środka), XII-wiecznym kościółkiem Św. Piotra i Pawła oraz Placem du Tertre.Posiłek dwudaniowy w restauracji samoobsługowej (danie główne, przystawka lub deser). Powrót autokarem do hotelu. Nocleg.

4 dzień: śniadanie.  Przejazd komunikacją miejscową do Paryża. Zwiedzanie pieszo: cmentarz Pere Lachaise, dzielnica Marais z Placem des Vosges i domem Victora Hugo, budynek Centrum Sztuki i Kultury im. Georgesa Pompidou (zwiedzanie z zewnątrz) i ratusz - Hotel de Ville.

- Posiłek dwudaniowy w restauracji samoobsługowej (danie główne, przystawka lub deser).

- 14.00 – wyjazd autokarem w drogę powrotną do Polski. Przejazd nocny.

5 dzień: Przyjazd do kraju około 8.00

 

 

6 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - FRANCJA „WŚRÓD ELIZEJSKICH PÓL”

 
ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek ,DVD) w tym opłaty za wjazd do Paryża, zakwaterowanie: 4 x noclegi w hotelu** - pokoje 2 os. z łazienkami, wyżywienie: 4 x śniadania kontynentalne, 4 x trzydaniowe obiadokolacje, opieka pilota – przewodnika zgodnie z programem turystycznym, ubezpieczenie KL- 20 tys. €, NNW- 7 tys. pln i bagaż do 800 zł.


PROGRAM:

1 dzień: przejazd do Orleanu Spacer po Starym Mieście, pomnik Dziewicy Orleańskiej, gotycką katedrę Saint - Croix. Przejazd do hotelu w okolicy Orleanu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
2 dzień: śniadanie. Chambord do Blois*, zamek  dolinie Loary,  Chenonceau – romantyczny zamek, rezydencja królewska w Amboise* - pałacyku Clos Luce, rezydencji w której ostatnie lata swojego życia spędził Leonardo da Vinci. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie. Wersal*. Powrót do Paryża, Łuk Triumfalny (taras widokowy), Pola Elizejskie, Plac Concorde, Plac Vendôme, z hotelem Ritz, Opera Garnier, muzeum Perfum Fragonard.  Dalszy ciąg zwiedzania miasta Montmartre - legendarna dzielnica cyganerii artystycznej z Bazyliką Sacré Coeur z XII-wiecznym kościółkiem Św. Piotra i Pawła oraz Placem du Tertre, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie. Luwr *, Muzeum impresjonistów D’Orsay*. Wyspa La Cité z katedrą Notre Dame (wewnątrz), Pałacem Sprawiedliwości i więzieniem Conciergerie, Dzielnica Łacińska, z najstarszym w Europie uniwersytetem – Sorboną oraz Panteonem*, obiadokolacja, wjazd na Wieżowiec Montparnasse , Rejs po Sekwanie*, nocleg.

5 dzień: śniadanie. Przejazd komunikacją miejscową do Paryża,  cmentarz Pere Lachaise, dzielnica Marais z Placem des Vosges i domem Victora Hugo, budynek Centrum Sztuki i Kultury im. Georgesa Pompidou (zwiedzanie z zewnątrz) i ratusz - Hotel de Ville.  Wyjazd autokarem w drogę powrotną do Polski. Przejazd nocny.

6 dzień: przyjazd do kraju około 12.00.

 

 

6 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - SERBIA „CZARUJACE  BAŁKANY”


ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD), zakwaterowanie: 4 x nocleg- pokoje 2,3 os. z łazienkami- hotele***, wyżywienie: 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja, obiad, opieka pilota, bilety wstępu*, przewodnik, ubezpieczenie: KL- 10 tys. Euro, 7 tys. Pln, do 800 zł bagaż - Europejskie.


PROGRAM:

1 dzień: przejazd tranzytowy do Serbii. NOWY SAD, naddunajska twierdza Petrovaradin*- Gibraltarem Dunaju, ulica Jovana Jovanovicia Zmaja, Kościół Najświętszej Marii Panny, Ratusz Miejski, Cerkiew Soborowa, Synagoga, Teatr Narodowy. Twierdza Kalemegdan, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie. Spacer po Karłowicach – SREMSKIKARLOVCI: rynek miejski, fontanna Czterech Lwów, kościół Trójcy Świętej, cerkiew św. Mikołaja, następnie Kaplica Pokoju Karłowickiego. BELGRAD Muzeum 25 Maja, Dom Kwiatów – mauzoleum J.B. Tito*, cerkiew św. Sawy, bulwar Knez Mihailova, Parlament, park i twierdza Kalemegdan. zakwaterowanie, obiadokolację, nocleg.

3 dzień: śniadanie, WYSZEGRAD: XVI - wieczny pięcioprzęsłowy most na rzece Drinie. SARAJEWO: Plac Baščaršija, Meczet cesarski, meczet Gazi Husrev-beja, bazar, most Gavrila Principa, synagoga, Teatr Narodowy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie. JAJCE: forteca*, obwarowania średniowieczne, romańska dzwonnica, domy tureckie, przełomy rzeki Vrbas, następnie Jezioro Bocac. Banja Luki, spacer po mieście-Meczet Ferhadija, meczet Arnaudi dżamija, średniowieczna twierdza Gornij Šeher; cerkiew i kościół, wieża zegarowa 2 mosty na Vrbasie, dwór wezyra bośniackiego (wielki seraj). Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: śniadanie.  ZAGRZEB „Górne i Dolne” Miasto; Katedra św. Stefana, plac i kościół św. Marka, Ilica, Teatr Narodowy, „Zielona Podkowa”. Obiad po drodze, powrót do Polski.

6 dzień: Przyjazd we wczesnych godzinach porannych.


7 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA -  CHORWACJA „PODMUCH GORACEGO WIATRU”

 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD), zakwaterowanie: 6 x nocleg- hotel**/*** pokoje 2,3 os. z łazienkami, wyżywienie: 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja, opieka pilota, przewodnik, opłata klimatyczna, Ubezpieczenie: KL-10 tys.€, NNW- 7 TYS. PLN,  do 800 zł – bagaż.


PROGRAM:

1 dzień: Zagrzeb (katedra Św. Stefana, kościół Św. Marka, Plac Bana Josipa Jelacica), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie. Park Narodowy Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony,na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Przejazd do Medugorii , zakwaterowanie ,obiadokolacja- nocleg.

3 dzień: śniadanie. Medjugorie (miejsce objawienia Matki Bożej –Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się  sześciorgu dzieciom- zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem). Mostar- spacer po  zabytkowej Starówce gdzie  Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie. Dubrownik  spacer po starym mieście, Mala Braca - klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku,, kolumna Orlando, Katedra, pałac Rektorów- spacer ulica Stradon, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: śniadanie. Split i Trogir -Stare Miasto,  antyczny pałac cesarza Dioklecjana - jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej, malowniczy port. W Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku pospacerujemy po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. zakwaterowanie, obiadokolacja- nocleg.

7 dzień: śniadanie. Wodospady Krka  położone na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów, przyjazd do Miejsca wyjazdu około godz. 4.00 8 dnia.

 

 

8 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - SERBIA  „WIELKA SERBSKA WYCIECZKA”

                 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek ,DVD), zakwaterowanie: 7 x nocleg- pokoje 2,3 os. z łazienkami- hotele***, wyżywienie: 7 x śniadanie- kontynentalne, 7 x obiadokolacja, obiad po drodze, pilot, bilety wstępu*, przewodnik na cały okres trwanie wycieczki, ubezpieczenie: KL- 10 tys. Euro, 7 -tys. PLN, do 800 zł bagaż - Europejskie.


PROGRAM:

1 dzień: zbiórka i wyjazd. Przejazd przez Słowację i Węgry. Przyjazd do Serbii w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie. Nowy Sad- plac Wolności, Ratusz, budynek Parlamentu Wojwodiny; spacer deptakiem - ulica Dunavska, oraz Zmaj Jovina, twierdza Petrovaradin*. Karlowic (Sremski Karlovci), Pałac Patriarchy,Cerkiew św. Mikołaja, najstarsze gimnazjum serbskie, fontanna “Cztery Lwy”. Wizyta w winiarni i degustacja win z tradycyjnymi przekąskami*. Klasztor Krušedol*, klasztorze Grgeteg*. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie. Belgrad Novi Beograd, reprezentacyjna dzielnica Dedinje , stadiony Partizana i Crvene Zvezde, cerkiew Svetog Save*, Plac Slavija, Parlament, Terazije, Plac Republiki, Muzeum Narodowe, Teatr Narodowy, Plac Studentów, twierdza i park Kalemegdan, deptak ul. Knez Mihajla, Cerkiew Soborna Prawosławna, Pałac Patriarchy, muzeum Tita* - zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie. Smederevo*, największa twierdzy średniowiecznej. Viminacium*-rzymskiego obozu wojskowego. Krótki postój przy Srebrnym Jeziorze. Golubac, poległ tu Zawisza Czarny wykopaliska Lepenski Vir, które jest jednym z najstarszych siedlisk ludzkich z okresu mezozoiku. Kladovo, zwiedzanie elektrowni wodnej Djerdap na Dunaju. Przejazd do Rajačke pimnicach, unikatowych zabytków starożytnych, piwnic kamiennych zachowanych do uprawiania w tradycyjny sposób produkcji wysokiej jakości win. Degustacja win i tradycyjnych smakołyków. Jazda wzdłuż "drogi cesarzy rzymskich" do Zajecar i wizyta w Muzeum Narodowy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie. Felix Romuliana- pałacu cesarskiego  UNESCO. archeologiczne wykopaliska Mediana, letniej rezydencji cesarza rzymskiego Konstantyna Wielkiego. zwiedzanie Đavolja Varoš (miasto Diabła) , unikalne zjawisko, które zostało nazwane ze względu na jego  nienaturalny i dziwny wygląd, który w rzeczywistości jest wynikiem stałej erozji, tworząc “czapkę” na szczycie kolumn, a reszta kolumny otaczającej gleby – jest narażona na wypłukiwanie. Kruševac. Zwiedzanie  miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: śniadanie. Kompleks klasztoru Studenica – Cerkiew NMP, Cerkiew św Mikołaja, Cerkiew Królewska - Cerkiew Świętych Joachima i Anny- zabytek UNESCO, klasztor Žiča, przejazd do Ovčarsko-Kablarskiej Klisuri - Parku Naturalnego, klasztor Nikolje. Zakwaterowanie w Pozega. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: śniadanie. Drewniane miasto  Mećavnik, tradycyjnej wsi słynnej dzięki Akademii Filmowej, która została założona przez sławnego reżysera Emira Kusturice. Krótki pokaz filmu i spacer po skansenie. Przejażdżka trwająca około 2,5 godziny "Šarganskom osmicom"- wąskotorową koleją, trasą prowadzącą pięknymi zboczami kanionu, przez 22 tuneli, pięć mostów i pokonującą różnicę poziomów około 300 metrów na całkowitej długości około 16 km. Valjevo i spacer w Tešnjar (zabytkowej dzielnicy Valjevo). Zwiedzanie Muselimovogo konaku i wystawy w Muzeum Miejskim oraz Monastery Ćelije z 13 w i warsztatu ikon. Wizyta w Mauzoleum rodziny królewskiej Karadjordjević , zwiedzanie Cerkwi Świętego Đorđa , zakwaterowanie, obiadokolacja,  nocleg.

8 dzień: Śniadanie. Wyjazd do Polski. Obiad po drodze. Przyjazd do miejsca wyjazdu około godz. 23.00.

 

 

 

9 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA -  GRECJA „ZEUS PATRZY Z GÓRY”

 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem zachodniej marki (WC, klimatyzacja, barek ,wideo, rozsuwane siedzenia) w tym opłaty za wyjazdy do krajów, winietki, opłaty autostradowe, parkingi, zakwaterowanie:    8 x nocleg – pokoje 2, osobowe z łazienkami, wyżywienie: 8 x śniadanie, 7 x obiadokolacja, opieka pilota, przewodnik; Ateny, Peloponez, Delfy, Meteory, bilety wstępu: Meteory, Akropol, Delfy, Epidauros, Mykeny, Ubezpieczenie: KL- 20 tys. Euro,  NNW-7 tys .pln, 200 do 800 zł bagaż

 

PROGRAM:

1 dzień: Przejazd przez Czechy, Węgry, Serbię. Przyjazd do hotelu  w Serbii, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadaniu. Przyjazd do hotelu na Riwierze Olimpijskiej Zakwaterowanie, nocleg

3 dzień: śniadaniu. czas do własnej dyspozycji, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: śniadanie. Przejazd do Delf*, zwiedzanie odkopanego przez archeologów francuskich świętego miejsca starożytnych Greków, w tym Święty Okrąg gdzie słynna Pytia dwuznacznie przewidywała przyszłość, źródło kastalskie, Tolos, muzeum), przyjazd do hotelu w okolicach Aten, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie. postój przy kanale Korynckim, Epidauros*, gdzie znajdują się pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji z zachowanym teatrem. Przejazd do Nafplion, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, przejazd do Myken*, gdzie zobaczymy mury cyklopie, Bramę Lwią, groby szybowe i Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona), obiadokolacja, nocleg          

6 dzień: śniadanie. Wyjazd do Aten i zwiedzanie: Plac Syntagma, Parlament, Ogrody Narodowe, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Dzielnica Plaka, Agora rzymska, Agora Grecka, Akropol*-Propyleje, Partenon, Erchtejon, Plac Sindma z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana warty, Stadion Olimpijski, przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień: śniadanie. Wyjazd do Kalambaki i zwiedzanie Meteorów* - fantastycznych, bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skalach, wizyta w wytworni ikon i pamiątek, możliwość spożycia posiłku. W drodze powrotnej postój w Wąwozie Tembi poświęconemu Apollinowi - zwiedzanie sanktuarium św. Paraskwi, patronki kolejarzy, obiadokolacja, nocleg
8 dzień: śniadaniu. Wyjazd, zakwaterowanie w okolicach Novego Sadu,  obiadokolacja, nocleg .
9 dzień: śniadanie. Dalszy przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację. Przyjazd do miejsca wyjazdu w godzinach wieczornych, powrót około 24.00


NOWOŚĆ

7 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - RUMUNIIA
„OKRUCHY Z BANKIETU BOGÓW”
 

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek DVD), opłaty za drogi i parkingi, zakwaterowanie: 6 x nocleg – hotel***, w tym dwa noclegi w Oradei i w 4 noclegi po drodze w Rumuni, wyżywienie: 6 x śniadanie, 5 x obiadokolacja, obiadokolacja z muzyka, obiad, muzyk, opieka pilota, przewodnik, bilety wstępu*, ubezpieczenie: KL-10 tys. €,  NNW-7 tys,.pln, do 800 zł bagaż, podatek VAT

PROGRAM:

1 dzień: zbiórka i wyjazd. Przejazd do Rumunii. przyjazd do hotelu,  obiadokolacja, nocleg

2 dzień: śniadanie. Satu Mare (Katedra Rzymsko katolicka, rzymsko katolicki Pałac Biskupi, Katedra Prawosławna, synagoga), Sapanta (wesoły Cmentarz). Sighetu Marmatiei (muzeum komunizmu w dawnym więzieniu  dla więźniów politycznych). Przejazd  dolina rzeki  Izy, która słynie z drewnianych bram i kościołów- Klasztoru wpisane  na listę UNESCO- Barsana, Stramutra, Roozavlea, Leud- zrobiony tylko z jednego  drzewa, Bogdan Voda,  zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

3 dzień: śniadanie. Kaczyca - miejscowość zamieszkana przez potomków górników z Wieliczki i Bochni. Nawiedzenie największego sanktuarium maryjnego w Rumunii .Zwiedzanie „malowanych klasztorów”: Moldovita (spotkanie z mniszką), Sucevita (Perła Klasztorów Mołdawii monastyr z 1584 r. (UNESCO, nazywany „testamentem sztuki mołdawskiej”), Voronet (XV wieczne freski  monastyr z 1488 r. (UNESCO, słynny fresk „Sąd Ostateczny”), Manastirea Humorului, przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

4 dzień: śniadanie. Suceava (zamek Tronowy, świątynie miasta monastyr św. Jana Nowego zabytek UNESCO). Agapia (klasztor z unikalnymi Freskami), Przejazd przez Bicas- malowniczy kanion. Przyjazd do Prejmer i zwiedzanie jednego z największych kościoła warownego z XIII wieku ze słynnymi „organami śmierci” oraz potężnymi  murami obronnymi 40 metrowej wysokości i 10 metrowej grubości – na liście UNESCO), zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg

5 dzień: śniadanie. Bran – zwiedzanie legendarnego zamku Drakuli), Viscri  (XIII wieczny warowny kościół – lista UNESCO), Sigishoara- miasto gdzie urodził  ssie Drakula- jest jednym z najpiękniejszych miast Europy  i zwiedzanie: Wieża zegarowa, zakryte schody, Kościół Na Wzgórzu, dom urodzenia Draculi , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja w restauracji  Draculi nocleg

6 dzień: śniadanie. Turda (kopalnia Soli), Biertan (warowny kościół), Cluj Napoca (dom urodzenia króla węgierskiego Macieja Korwina, ulica Luster, mury obronne z basztą), obiadokolacja, noclegi

7 dzień: śniadanie. Wyjazd do polski - ale wcześniej zwiedzanie Oradei – perły secesji, obiad po drodze, powrót do miejsca wyjazdu około godz. 2.00 następnego dnia

  

7 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - NORWEGIA
NORWESKA PRZYGODA”

ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem, Rejs promem na trasie Rostock – Gedser ,Rejs promem na trasie Trelleborg – Sassnitz ,4 noclegi na terenie Skandynawii (w tym jeden na terenie Szwecji) w hotelach ***/***+ Pokoje 2 osobowe z łazienkami, 4 śniadania (w formie bufetu),4 obiadokolacji przeprawa promowa przez fiord, Postój przy jednym z najsłynniejszym wodospadów Norwegii, Przejazd 4 (z 18) najsłynniejszymi widokowymi trasami Norwegii, Przejazd spektakularnym mostem nad odgałęzieniem Hardangerfjorden, Przejazd spektakularnym mostem nad Iddefjorden  oprowadzenie wg w/w programu na terenie miasta Oslo oraz w w/w muzeach, Ubezpieczenie: KL- 20 tys.€, NNW- 5 TYS. PLN,  do 800 zł – bagaż 
PROGRAM:

1 dzień: spotkanie z Uczestnikami wyjazdu w umówionym miejscu. Przejazd w kierunku granicy z Niemcami a następnie przez terytorium Niemiec do Rostocku. Po drodze krótkie postoje. Zaokrętowanie na prom. Wyjście w rejs (ok. 2h) na trasie Rostock - Gedser.

2 dzień: w godzinach nocnych zejście na ląd w Gedser na duńskiej wyspie Falster. Przejazd w kierunku słynnego mostu Oresund. Przejazd przez terytorium Szwecji. Po drodze krótkie postoje. Następnie przejazd do Geteborga. Wizyta w Muzeum Volvo. Następnie przejazd do centrum miasta położonego u ujścia rzeki Gota będącego najważniejszym portem Szwecji. Spacer po centrum miasta z widokiem na Ratusz, Katedrę oraz zabytkowy budynek Ostindiska Muset mieszczący dziś Muzeum Miejskie. Przejście na wybrzeże, gdzie znajduje się oryginalny budynek Opery odbijający się w wodach rzeki Gota, niezwykłe Muzeum Marynistyczne, gdzie cumują statki muzea oraz czteromasztowiec Viking, będący dziś niecodziennym hotelem. Przejście na słynny centralny plac miasta Gustavs Adolf Torg, z pomnikiem założyciela Przejazd w kierunku granicy z Norwegią. Przejazd do hotelu na terenie Szwecji. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: śniadanie. Przejazd spektakularnym mostem nad Iddefjorden. Przejazd nad Oslofjorden w kierunku Oslo a następnie w kierunku najwyższych partii Gór Skandynawskich. Postój w niezwykle malowniczym miejscu na obiad.. Nocleg.

4 dzień: śniadanie. Przejazd najwyżej położona trasą Norwegii – Sognefjellet – z widokiem na majestatyczne góry i lodowce. Następnie przejazd nad jedno z odgałęzień Sognefjorden – najdłuższego fiordu Norwegii. Czas wolny lub  wjazd najsłynniejszą koleją Flåmsbana do Myrdal. Po drodze wodospad Kjossfossen. Wyjazd w trasę w kierunku wioski Gudvangen, położonej niezwykle malowniczo w scenerii dzikiego fiordu. Kolacja w hotelu. Nocleg.

5 dzień: śniadanie. Przejazd Hardanger. Przejazd mostem nad Hardangerfjorden. Postój w malowniczo położonym miasteczku nad Hardangerfjorden. Następnie wjazd spektakularną trasą widokową w kierunku największego płaskowyżu Europy – Hardangervidda. Po drodze postój i spacer pod jeden z najpiękniejszych wodospadów Norwegii Voringfossen. Zakwaterowanie. Kolacja. Następnie wieczorem przejazd do centrum stolicy Królestwa Norwegii. Panoramiczny objazd miasta z widokiem na najważniejsze obiekty. Przejazd pod Ratusz miasta Oslo leżący nad Oslofjorden. Nocleg.

6 dzień: śniadanie. Przejazd na słynny Półwysep Muzealny i zwiedzanie Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Fram oraz Muzeum Kon – Tiki. Przejazd do najnowszego parku Oslo na Ekeberg. Spacer po parku z widokiem na Oslofjorden. Wyjazd w trasę w kierunku granicy ze Szwecja, nocny przejazd przez Szwecję w kierunku Trelleborga.

7 dzień: przyjazd do Trellegorga na terminal promowy. Zaokrętowanie na prom. Wyjście w rejs do Sassnitz (ok. 4h). Przejazd przez terytorium Niemiec w kierunku granicy z Polską. Przejazd w kierunku Turka.

 

 

10 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - BUŁGARIA
„POZNAJ BUŁGARIĘ”
 

ŚWIADCZENIA: Przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD) oraz opłaty za autostrady, winiety, Zakwaterowanie: 9 x nocleg w hotelach***-pokoje dwuosobowe z łazienkami, wyżywienie: 9 x śniadania, 9 x obiadokolacji, 1 x obiad, opieka pilota. Przewodnik po Bułgarii i Serbii, Degustacja wina w Staroseł, bilety wstępu oznaczone „*” zawarte w cenie: Muzeum Warneńczyka, Kompleks Demascena, Kazanłyk, Klasztor Aładża, degustacja śliwowicy, ubezpieczenie: KL 20 000 €, NNW 7 tys.pln, bagaż do 800 zł, podatek VAT-Marża


PROGRAM

1 dzień: wyjazd i przejazd do Serbii, obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg

2 dzień: śniadanie. Belgrad, reprezentacyjna dzielnica Dedinje, stadiony Partizana i Crvene Zvezde, cerkiew Svetog Save*, Plac Slavija, Parlament, Terazije, Plac Republiki, Muzeum Narodowe, Teatr Narodowy, Plac Studentów, twierdza i park Kalemegdan, deptak ul. Knez Mihajla, Cerkiew Soborna Prawosławna, Pałac Przejazd do Bułgarii, obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg w Sofii

3 dzień: śniadanie. Sofia: Sobór Aleksandra Newskiego, Bazylika św.Zofii-która dala miastu dzisiejszą nazwę, budynek parlamentu, konny pomnik Aleksandra II, cerkiew Św. Mikołaja, pałac prezydencki, czynny meczet sofijski, cerkiew św. Petki Samardżijskiej*, żydowska synagoga. Kościół Boyana- zabytek UNESCO, zakwaterowanie, obiadokolacja  nocleg

4 dzień: śniadanie, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

5 dzień: śniadanie, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, wieczorne zwiedzanie Neseberu mury oraz brama obronna, Muzeum Archeologiczne, Muzeum etnograficzne, Cerkiew św. Apostołów, Cerkiew Stara Metropolia, Bazylia zwana Nadmorską.  Nocleg

6 dzień: śniadanie. Warna: Muzeum Archeologicznego, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Pomnik-mauzoleum Władysława III Warneńczyka, Park Nadmorski, Muzeum Morza Czarnego, Ruiny Rzymskich Term, Katedralna cerkiew Zaśnięcia Ewksinograd, Monastyr Aładża, Kamienny Las, obiadokolacja i nocleg

7 dzień: śniadanie. Kazanłyk (Muzeum Róży, tracki grobowiec kopułowy-*zabytek UNESCO). Wyjazd do Kompleksu Etnograficznego Damascena. Będą Państwo mieli możliwość wybrać się na spacer po pięknym ogrodzie różanym, obejrzeć zbiory etnograficzne i dowiedzieć się o produkcji słynnego na całym świecie bułgarskiego olejku różanego. Degustacja wina w Staroseł. Zakwaterowanie w hotelu w Płowdiw. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: śniadanie. Zwiedzanie Twierdzy Asenonowa, Baczkowskiego Monastyru Wniebowzięcia Bogurodzicy, Płowdiw oraz zwiedzanie Starego Miasta: Rzymski Odeon, Dżumajata meczet, Okrągły Park, Cerkiew św. Bogurodzicy, Akademia Muzyki i Tańca, Teatr Antyczny, cerkiew św. św. Konstantyna i Heleny, Balabanowata Kyszta, Hisar Kapija, Muzeum Etnograficzne, szczyt Nebet Tepe,  obiadokolacja  i nocleg

9 dzień: śniadanie. Przejazd na degustacje śliwowicy. Przejazd do Nowy Sadu, obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg

10 dzień: śniadanie. Krótkie zwiedzanie Novego Sadu (Park dunajski, ulice Zmaj, Jovina ulice "Vladicanski dvor", Saborna cerkiew, Plac Wolności, Katedrę, Ratusz miejski, Pomnik Mileticia. Dalej jedziemy do twierdzy  Petrowaradin z której roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Dunaj, zobaczymy bramę Leopolda, rynek Paradny, "Topovnjacu", bastion Ludwika, wieże zegarową, Pawilon oficerski, rynek Marie Terezi, obiad w drodze, powrót na miejsce zbiórki

             8 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - IZRAELA
„LUNCH Z RYBĄ ŚW. PIOTRA”
 WYCIECZKA SAMOLOTOWA  

ŚWIADCZENIA: transfer na lotnisko w Polsce i powrót, autokar w Izraelu, opłaty za drogi i parkingi, zakwaterowanie: 5 x nocleg – hotel***, w tym 3 noclegi w Nazaret i 2 noclegi w Betlejem,

wyżywienie:    7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja, opieka pilota, przewodnik, bilety wstępu*, rejs łodzią  po Jeziorze Galilejskim, wjazd taksówką na górę Tabor, ubezpieczenie: KL-10 tys. €, NNW-7 tys,.pln , do 800 zł bagaż, podatek VAT


PROGRAM:

1 dzień: przylot do TEL AWIWU; zbiórka i wjazd na lotnisko; przylot do Izraela, powitanie i przejazd do hotelu w Nazarecie, zakwaterowanie i kolacja, nocleg.

2 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - JEZIORO GALILEJSKIE –KAFARNAUM - TABGHA

Po śniadaniu udamy się się na Górę Ośmiu Błogosławieństw, gdzie nawiedzimy sanktuarium upamiętniające Kazanie Chrystusa na Górze. Kolejno nawiedzimy Tabgha, gdzie udamy się do kościołów: Prymatu św. Piotra oraz Rozmnożenia Chleba i Ryb. Kolejno przejazd do Kafarnaum (wstęp w cenie), gdzie odwiedzimy dom św. Piotra i starożytną synagogę. Następnie wypłyniemy w rejs łodzią po jeziorze Galilejskim (w cenie). Po rejsie czas na odpoczynek nad brzegiem jeziora, możliwość zjedzenia ryby św. Piotra*. Kolacja i nocleg w Nazarecie. * Lunch z Ryba Sw. Piotra nie jest wliczony w cenę.

3 dzień: NAZARET – CANA – GÓRA KARMEL -TYBERIADA

Śniadanie. Przejazd do Nazaretu, gdzie odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP, miejsce dawnego   warsztatu św. Józefa, a następnie orientalnym bazarem przejdziemy do Źródełka Maryi. Kolejno przejedziemy do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zmieniając wodę w wino. Będziemy mieć tam również możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich Po południu przejedziemy  nad Morze Śródziemne do Hajfy, gdzie na Górze Karmel odwiedzimy Stellę Maris – sanktuarium Matki  Boskiej Gwiazdy Morza. Kolacje i nocleg w Nazarecie.

4 dzień: GÓRA TABOR–JERYCHO–QASR AL YAHUD-MORZE MARTWE – BETLEJEM

Śniadanie. Przyjazd na Górę Tabor - Góra Przemienienia Pańskiego. Wjazd taksówkami na szczyt (wjazd w cenie). Następnie przejazd do Jerycha - najstarszego miasta na ziemi. Zobaczymy tam Górę  Kuszenia oraz Sykomore – na którą wspiął się Zacheusz, by zobaczyć Jezusa. Kolejno przejazd nad  rzekę Jordan – w miejsce chrztu Jezusa, gdzie będziemy mieć okazje odnowić nasze obietnice chrzcielne. Po południu przejazd nad Morze Martwe (wstęp cenie) położone 450 m poniżej poziomu morza. Możliwość skorzystania z kąpieli odmładzających i uzdrawiających. Przejazd do hotelu w  Betlejem. Kolacja i nocleg.

5 dzień: BETLEJEM – POLE PASTERZY – EIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem rozpoczniemy od wizyty Bazyliki Narodzenia Pańskiego – miejsca  narodzin Jezusa. Kolejno udamy się do Groty Mlecznej. Wyjazd na Pole Pasterzy, skąd pastuszkowie  otrzymali Dobra Nowine o narodzeniu Jezusa. Kolejno przejazd do Ein Karem – miejsca narodzenia św. Jana Chrzciciela i Nawiedzenia św. Elżbiety. Stamtąd udamy się do muzeum Yad Vashem,  upamiętniającego poległych w Holokauście. Po południu przejazd pod Kneset (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem

6 dzień: GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną z widokiem na „Złote Miasto” Jerozolimy. Wizyta w kościele Pater  Noster (wstęp w cenie) i Kaplicy Wniebowstąpienia (wstęp w cenie). Przejście drogą palmową do  kościoła Dominus Flevit i Ogrodów Getsemani i wizyta w Kościele Wielu Narodów, Ogrody  Agonii, nawiedzenie Kościoła Grobu NMP. Następnie przejście na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła   Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida.    Dalej Kościół św. Piotra Gallicantu (wstęp w cenie). Kolacja i nocleg w Betlejem

7 dzień: STARE MIASTO – KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY – VIA DOLOROSA – KOSCIÓŁ GROBU BOŻEGO- ŚCIANA PŁACZU

- śniadanie. Wejście do Starego Miasta Jerozolimy od strony Bramy św. Stefana, zwiedzanie Kościoła św. Anny (wstęp w cenie) – miejsca narodzenia Maryi oraz położonej nieopodal Sadzawki Betesda, gdzie Jezusa uzdrowił chorego. Idąc Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) (wstęp do Ecce Homo w cenie) w  kierunku Kościoła Grobu Bożego cofniemy się do ostatnich godzin życia Chrystusa.

Po południu odwiedzimy Dzielnicę Żydowska oraz Ścianę Płaczu - ostatnią pozostałość Drugiej  Świątyni i najświętsze miejsce dla Żydów. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do hotelu w  Betlejem. Kolacja i nocleg.

8 dzień: BETLEJEM/JEROZOLIMA – Transfer do TEL AWIWU

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot. Przylot i powrót do miejsca wyjazdu.

 

 

8 - DNIOWA WYCIECZKA SAMOLOTOWA - BARCELONA
„SZLACHETNE MIASTO KATALONI”
 WYCIECZKA SAMOLOTOWA

ŚWIADCZENIA:transfer na lotnisko we Wrocławiu i z powrotem, przelot samolotem WRO- GIR-WRO  bilety na samolot tańie linie lotnicze, transfery w Hiszpanii: lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie - 7 x nocleg- hotel ***- pokoje 2,3 os. z łazienkamai  , autokar na wyjazdy w Hiszpanii, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, wstęp na Castel Medival wraz z kolacją, bilety wstepu*-,rejs statkiem, opieka pilota, przewodnik po Barcelonie i zwiedzanych obiektach w tym Nou Camp, ubezpieczenie:  KL -20 tys. €, NNW- 7 tys.pln, do 800 zł bagaż, podatek VAT- MrżaPROGRAM:

1 dzień:  zbiorka i wyjazd na lotnisko do Wrocławia. Odprawa bagażowo - paszportowa, przylot do Barcelony, zakwaterowanie, nocleg

2 dzień: śniadanie pobyt w Santa Susanna. Czas do własnej dyspozycji, obiadokolacja, nocleg

3 dzień: śniadanie, wycieczka do Barcelony z przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczniemy od Park Guell (z wejściem do płatnej strefy), Sagrada Familia (Kościół Świętej Rodzin - z wejściem do Bazyliki) – najbardziej oryginalny przykład połączenia nowatorskich rozwiązań i tradycji chrześcijańskiej symboliki, Park Cytadela - jest najstarszym, najczęściej odwiedzanym i najbardziej atrakcyjnym parkiem Barcelony. Port Vell - główny port handlowy Barcelony, Maremagnum -  Położone tu L'Aquàrium to największe w Europie oceanarium. Kolacja w hotelu, nocleg

4 dzień: śniadanie pobyt na Santa Susanna. Czas do własnej dyspozycji, obiad. Wyjazd na Castell Medieval. Wspaniała impreza z turniejem rycerskim, balem królewskim – można potańczyć, z  pokazem tańców hiszpańskich. Powrót do hotelu, nocleg

5 dzień: śniadanie, obiad (w miejsce kolacji) w hotelu. Wyjazd na wycieczkę do Barcelony.  Casa Mila - Dom Mila  kamienica, zbudowana w latach 1906 – 1910 na zlecenie przemysłowca tekstylnego Pere Milá, charakteryzuje się różnymi krągłościami i krzywiznami. Casa Batlló - Dom Batio  Budynek jest bogato zdobiony, a na jego fasadę składają się liczne elementy nawiązujące do motywów zwierzęcych, takich jak: kości (forma balkonów), łusek (dach), rybie łuski. Plac Kataloński -  jest sercem Barcelony, miejscem gdzie przecinają się główne aleje miasta i wznoszą najznakomitsze budynki, Barrio Gótico - dzielnica gotycka  z Katedra Świętej Eulalii- najznakomitsza pozostałość z okresu średniowiecza, Las Ramblas - ten kilometrowej długości zazwyczaj pełen jest ulicznych przedstawień, straganów i kawiarenek na wolnym powietrzu. La Rambla kipi życiem przez całą dobę. Wyjazd na Wzgórze Montjuic, z którego rozpościera się wspaniały widok na Barcelonę, znajduje się między portem a miastem.21:00-22:15 - koncert Magicznej Fontanny. Nocleg

6 dzień: śniadanie. Rejs statkiem po wybrzeżu Costa Brava do Tossy de Mar (Narodowy Pomnik Kultury Katalonskiej). Oszałamiająca wycieczka pełna wspaniałych widoków. Obiadokolacja, nocleg

7 dzień: śniadanie. Wyjazd do Barcelony i zwiedzanie: Dzielnica La Ribera: Kościół Santa Maria del Mar, Carrer de Montcada;  Łuk Triumfalny;  Dzielnica El Ravel (kot Botero), szpital św. Krzyża i św. Pawła, Pałac Muzyki Katalońskiej;  obiadokolacja, nocleg

8 dzień:  śniadanie. Czas wolny, wyjazd z hotelu na lotnisko, wylot z Barcelony i przylot do Wrocławia

 

 

                                                                                

5 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA DO BELGII I HOLANDII
„ W DZIELNICY CZEROWNYCH LATARNII”

ŚWIADCZENIA:

 •  przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC, uchylne siedzenia)
 •  zakwaterowanie: 2 x nocleg- hotel***- pokoje 2,3 osobowe z łazienkami
 • wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiad
 • pilot
 • przewodnik
 • ubezpieczenie: KL- 20 tys.€, NNW-7 tys. pln, bagaż-  do 800 pl

PROGRAM


DZIEŃ 1:

- Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Polskę, Niemcy, Belgię.


DZIEŃ 2:

- Przyjazd do Brukseli w godzinach porannych ( ok. godz. 9.00 ), Zwiedzanie stolicy Belgii, miasta piwa i czekolady oraz politycznej stolicy Europy zaczniemy od jednego z symboli miasta, odwiedzimy Atomium – 102-metrowy model kryształu żelaza, a następnie przejedziemy do dzielnicy europejskiej pod Parlament Europejski i odwiedzimy Parlamentarium, gdzie interaktywne ekrany multimedialne zabiorą Państwa w podróż przez historię integracji europejskiej. Następnie pospacerujemy po zabytkowym centrum Brukseli aby podziwiad m.in. : . Pałac Królewski, Katedrę Św. Michała i Guduli, wpisany na listę UNESCO najpiękniejszy rynek Europy - Grand Place wraz z Ratuszem z XV w., domami cechowymi oraz domem króla, odwiedzimy Manneken Pis - siusiającego chłopczyka, symbol beztroskiego ducha Brukseli a w wolnym czasie skosztować będzie można belgijskich czekoladek.

- Obiadokolacja ( cztery dania do wyboru ) i przejazd na nocleg w okolicach Brukseli.


DZIEŃ 3:

- śniadanie i przejazd do średniowiecznej Gandawy zwanej często Florencją Północy. W programie spacer po zabytkowym centrum słynącym z unikatowego zespołu architektonicznego i licznych kanałów. W czasie zwiedzania zobaczymy m.in. majestatyczny Het Gravensteen ( Zamek Hrabiów ) z 1180 roku. W tym ponurym zamczysku mieści się muzeum pokazujące jak działał średniowieczny system sprawiedliwości, dalej przejdziemy na most świętego Michała, aby podziwiać chluby gandawskiej architektury : katedrę, dzwonnicę i kościół św. Mikołaja, a następnie przejdziemy do gotyckiej katedry św. Bawona ze wspaniałym ołtarzem gandawskim" Adoracja Mistycznego Baranka" namalowanym przez braci Huberta i Jana van Eycków.

Następnie przejedziemy do Brugi nazywanej też „Flamandzką Wenecją” pełną kanałów i urokliwych barokowych uliczek. Spacer po mieście, wizyta na Starym Mieście i zwiedzanie: Onze Lieve Vrouwekerk – kościół z najwyższą wieżą w Belgii, Markt – rynek z dzwonnicą Belfort, Ratusz. Odwiedzimy XII wieczną  Bazylikę Św. Krwi zbudowaną jako kaplica władców Flandrii i miejsce przechowywania relikwii będącej podobno Krwią Chrystusa przywiezioną z Ziemi Świętej.

Wieczorne zwiedzanie Antwerpii , flandryjskiego miasta nad Skaldą. Zwiedzanie Steen- fragmentu XI w.  fortyfikacji, Grote Markt z ratuszem oraz fontanną Brabo, XVI - wieczne domy cechowe oraz Onze Lieve

Vrouwe Kathedraal - największej gotyckiej katedry w Belgii ze wspaniałymi dziełami Rubensa ( z zewnątrz )

-  Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Bredy ( Holandia )

DZIEŃ 4:

- Śniadanie, krótkie zwiedzanie Bredy – najbardziej polskiego z holenderskich miast, o którym mówi się  często - najładniejsze miasto Brabancji Północnej. W programie spacer po centrum, odwiedzimy kościółek

św. Joosta, Grote Kerk ( symbol miasta ), przejedziemy na honorowy, wojskowy cmentarz Polskich  Żołnierzy, którzy wyzwolili Bredę z rąk okupanta hitlerowskiego i którzy spoczywają tam razem ze swoim

dowódcą generałem Maczkiem.

Zamiast Bredy można odwiedzić  Kinderdijk, gdzie podziwiać można 19 zabytkowych wiatraków. To miejsce idealnie ilustruje, iż Holandia położona jest poniżej poziomu morza. W tym największym skupisku wiatraków w całej Holandii i jednym z najbardziej znanych atrakcji turystycznych kraju wpisanych na listę UNESCO będą mieli Państwo okazję zwiedzić jeden z nich.

Z Bredy lub Kinderdijk przejedziemy do Amsterdamu nazywanego „Wenecją Północy”. Metropolia położona jest na 90 wyspach połączonych ze sobą tysiącem mostów. Zobaczymy tutaj Pałac Królewski na Placu Dam, Westerkerk- kościół protestancki, gdzie pochowany jest Remrandt, dom Anny Frank, Bloemenmarkt ( targ kwiatowy ), gdzie przez cały rok można kupić tulipany. Odwiedzimy jedną z  najbardziej znanych szlifierni diamentów. Zwiedzimy Muzeum Narodowe – Rijksmuseum z XVII-wieczną

kolekcją malarstwa holenderskiego m.in. dzieła Remrandta van Rijn ( Straż nocna, Żydowska narzeczona, Autoportret), Johanesa Vermeera, Steena, Halsa

 lub też zwiedzanie Muzeum Vincenta Van Gogha -  aktualnie znajduje się tam ponad 200 obrazów mistrza, 500 jego rysunków i 700 listów. Jest to największa taka kolekcja na świecie.

-  Będziemy też mieli okazję podziwiać to wyjątkowe miasto z pokładu statku wycieczkowego w czasie rejsu po Amsterdamskich kanałach. Wieczorem pospacerować można po De Wallen - dzielnicy czerwonych latarni "red light district"( miejsce nocnych uciech ).

- Powrót do autokaru i nocny wyjazd z Amsterdamu, ok. 20.00 - 22.00

DZIEŃ 5:

- Nocny przejazd przez Holandię, Niemcy do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach   przedpołudniowych.

 

 

5 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA DO GRUZJI

ŚWIADCZENIA:
 •  Transfer na lotnisko w Polsce tam i z powrotem.
 •  Zakwaterowanie : 4 x nolcleg w pokojach 2,3 os z łazienkami
 •  Wyżywienie: 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacji
 •  Bilety wstępu*
 •  Przewodnik w języku polskim.
 •  Przejazd autokarem zgodnie z programem.
 •  Ubezpieczenie ERV: KL 20 tys. €, NNW 14 tys. PLN, bagaż do 800 PLN.
 •  Opieka pilota w języku polskim.
 •  TFG i TFP: 2 x 13 PLN.
 • Podatek VAT marża 23%

PROGRAM:

Dzień 1

- 11.50 - Przylot do Kutaisi, spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do Tbilisi.  Po drodze odwiedzimy dawną stolicę Iberii (wschodniej Gruzji), Mtskhetę, z jej najważniejszym zabytkiem, katedrą Svetitskhoveli (UNESCO).  Na wzgórzu, blisko starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji – Mtskhety, stoi monastyr Jvari (UNESCO) – jedno z arcydzieł architektury sakralnej z VI w. Ze wzgórza rozpościera się pocztówkowy widok na złączenie rzek Mtkvari oraz Aragvi, a także na samą Mtskhetę. Przyjazd do Tbilisi zakwaterowanie w hotelu.

Wieczorem udamy się na Wieczór Gruziński - powitalną biesiadę z profesjonalnym pokazem tradycyjnych ludowych tańców i narodowymi śpiewami, nocleg


Dzień 2

- śniadanie.Zwiedzanie Tbilisi. Wycieczkę rozpoczniemy od XII-wiecznej świątyni Metekhi, związanej z legendą o brutalnej rzezi chrześcijan. Wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala,skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych. Następnie zobaczymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski),awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati, najstarszą cerkiew miasta.  Czas wolny. Wieczorem Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg

Dzień 3

- śniadanie. Przejazd do regionu Kakheti, ojczyzny wina i esencji gościnności. Najperw odwiedzimy Sighnaghi-jedno z historycznych miast Gruzji, które na przełomie wieków zachowało swój oryginalny styl z tradycyjnymi balkonami,  unikalnymi murami obronnymi, wieżami  i brukowanymi uliczkami. Sighnaghi jest również znane jako “miasto miłości”. Następnie Przyjazd do żeńskkiego monastyru Bodbe pod wezwaniem Św. Nino, będącego zarazem centrum biskupim Kakheti. W środku kompleksu znajduje sie piękny ogród, grób Św. Nino wewnątrz cerkwi, a także sklep z rękodziełami mniszek.

Na koniec wizyta w winiarni Twins Old Cellar specjalizującej się w tradycyjnej metodzie wyrobu wina w glinianych dzbanach qvevri. Zobaczymy tam nietypowe muzeum, które pozwoli nam zrozumieć sekret tej metody, która przetrwała w niemalże niezmienionej formie od starożytności. Degustacja wina i warsztaty robienia  czurczkheli czyli „gruzińskiego snikersa” oraz pieczenie gruzińskiego chleba.Obiadokolacja w winiarni i powrót do Tbilisi, nocleg


Dzień 4

- śniadanie, przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Droga ta urozmaicona jest widokiem na Wrota Kaukazu, czyli Wąwóz Darialski. Po drodze odwiedzimy Ananuri, XVII-wieczny kompleks architektoniczny, z bajecznym widokiem na lazurowy zbiornik Zhinvali. Dalej przejedziemy przez najlepszy kurort narciarski na Kaukazie – Gudauri, gdzie prawie zawsze jest piękna pogoda, a widok gór zapiera dech w piersiach. Chwila postoju przy punkcie widokowym z kolorową sowiecką mozaiką. Przejazd przez najwyższy punkt Gruzińskiej Drogi Wojennej – Przełęcz Krzyżową (2379 m.n.p.m.)

Przyjazd do Stepantsmindy znanej jako Kazbegi. Stamtąd odbędziemy off-road do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV w.). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m)., co sprawia, że jej widok jest niezwykle pocztówkowy. Jeżeli dopisze pogoda, możemy złapać wzrokiem ten bajeczny lodowiec zwany tutaj  Mkinvarcveri. powrót do Tbilisi. Kolacja w lokalnej


Dzień
5

- Wykwaterowanie z hotelu i odbiór pakietów śniadaniwych. Transfer na lotnisko, pożegnanie grupy i wylot do Polski


8 DNIOWA IMPREZA TURSTYCZNA DO GRUZJI

ŚWIADCZENIA:

 •  Transfer na lotnisko w Polsce tam i z powrotem.
 •  Zakwaterowanie : 7 x nolcleg w pokojach 2,3 os z łazienkami
 •  Wyżywienie: 8 x śniadanie, 1 x obiad, 7 x obiadokolacji
 •  Bilety wstępu*
 •  Przewodnik w języku polskim.
 •  Przejazd autokarem zgodnie z programem.
 •  Ubezpieczenie ERV: KL 20 tys. €, NNW 14 tys. PLN, bagaż do 800 PLN.
 •  Opieka pilota w języku polskim.
 •  1 x Butelka wody dla każdego uczestnika dziennie.
 •  1 x degustacja wina i czaczy.
 •  TFG: 13 PLN.
 • Podatek VAT marża 23%

PROGRAM:

Dzień 1

- Zbiórka i transfer na lotnisko

- Odprawa bagażowa na lotnisku.

- Wylot do Kutaisi.

- Przylot do Kutaisi.

- Wyjazd w kierunku Gelati. Zwiedzanie monastyru Motcameta i akademii nauk Gelati z XII wieku, której założycielem był wielki gruziński Król Dawid IV – zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do stolicy Gruzji – Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

 

Dzień 2:

-Śniadanie. Odwiedzamy Park Rike, skąd wyruszamy kolejką linową do twierdzy Narikhala z IV wieku. Przejeżdżając kolejką linową, będziemy mogli nasycić się pięknymi widokami  na stare miasto oraz ogród botaniczny. Kolejnym odwiedzanym przez nas miejscem będzie Abanotubani - znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są nadal wizytówką Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta. Przejdziemy również przez Meidan – rynek główny starego miasta Tbilisi, który był niegdyś centrum miejskiego handlu, a obecnie będąc przepełnionym kafejkami, pełni funkcję miejsca spotkań towarzyskich. Przejdziemy Rustaveli Avenue, gdzie będziemy podziwiać XIX-wieczną architekturę. Dzień zakończymy kolacją w tradycyjnej gruzińskiej restauracji, gdzie obejrzymy repertuar pokazu tańca zespoły folklorystycznego: taniec adżaryjski, taniec „Mtiuluri”, „Rachuli” oraz gruziński taniec weselny. Program obejmować będzie również gruzińską muzykę pop graną na żywo. Nocleg w hotelu.

Dzień 3: 

-Śniadanie w hotelu. Wyjazd do regionu Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy klasztor w Bodbe – IX- wieczny klasztor św. Nino, która zapoczątkowała chrześcijaństwo w Gruzji.  Następnie jedziemy do Signagi -„miasta wiecznej miłości”. Signagi jest położone na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny Alazani. Przejazd do Velistsikhe, do rodzinnej winiarni z tradycją liczącą 1500 lat. Jest to wyjątkowe i słynne miejsce w regionie Kacheti, gdzie do obiadu będziemy mieć niesamowitą okazję zasmakować lokalnie dojrzewającego trunku – wino i Chacha ( obiad u lokalnego rolnika). Powrót do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi

Dzień 4:
-Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dojazd do Mtskhety - pierwszej stolicy Gruzji

i absolutnym centrum religijnym tego kraju. Odwiedzamy gruziński monastyr Ortodoksyjnego Kościoła Prawosławnego – Djavari – znany jako Monastyr Krzyża oraz katedrę Sveti Cchoweli (XI w). Cała Mctskheta z jej zabytkami jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Gori - administracyjnego, kulturalnego i przemysłowego centrum okręgu o rozwiniętym rolnictwie. Przejazd obok rodzinnego domu Stalina, gdzie obecnie znajduje się muzeum. Ok. godziny 13:00 zwiedzanie jedynego w swoim rodzaju skalnego miasta Uplitsikhe w regionie Kartlii. Uplitsikhe zostało zidentyfikowane jako jedna z najstarszych osad miejskich w Gruzji (V w p.n.e.). Strategicznie ulokowane w centrum starożytnego królestwa Kartlii (lub Iberii, jak było nazywane przez antycznych autorów), funkcjonowało jako ważny ośrodek polityczny i religijny kraju. Od XIII w, miasto pozostaje opuszczone. Przejazd do Kutaisi. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5:

-Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd od Jaskini Prometeusza odkrytej w 1984 roku za sprawą naukowców z Uniwersytetu w Tbilisi, którzy na polecenie władz szukali miejsc, gdzie można utworzyć schrony przeciwatomowe i obiekty o charakterze militarnym.  Sama jaskinia ma bardzo zawiły główny korytarz o długości 1 420 metrów oraz łącznych przewyższeniach sięgających 40 metrów. Po wejściu od razu zachwyca bogactwo i różnorodność form skalnych. W 2012 r. cała ścieżka otrzymała system kolorowego oświetlenia, które podkreśla jeszcze niepowtarzalne piękno tego miejsca. Obok standardowych form stalaktytowych, stalagmitowych oraz kolumn jaskinia zachwyca bogactwem ścian.

- Przejazd do Batumi nad Morzem Czarnym, autonomicznej stolicy Adżarii.

Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 6: 

- Śniadanie. Zwiedzanie Batumi, miasta silnie uprzemysłowionego  z  największym portem na czarnomorskim wybrzeżu Kaukazu. Batumi to miasto, które przyciąga swym klimatem wielu turystów. Tutaj, odwiedzimy dzielnicę miasta zwaną „Stare Batumi”, która liczy sobie około 150 lat. Przespacerujemy wzdłuż nadmorskiego bulwaru, gdzie zobaczymy wiele miejsc i budowli – wizytówek Batumi, np. ruchomy pomnik Ali i Nino oraz słynny punkt widokowy – Młyńskie Koło. Odwiedzimy Park Cudów – osobliwa i efektowna przestrzeń w Batumi, gdzie m.in. mieści się Wieża Gruzińskiego Alfabetu, Latarnia Morska, Wieża Czaczy. Zajrzymy na Plac Piazza oraz Plac Europejski, który jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Batumi, otoczony wspaniałymi budynkami i ciekawymi uliczkami. Zobaczymy tam Pomnik Medei i Złotego Runa. Przejazd do Ogrodu Botanicznego – zwiedzanie.  Powrót do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. Czas wolny w mieście lub wypoczynek nad Morzem Czarnym. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 7:

-Śniadanie. Czas wolny w mieście lub wypoczynek nad Morzem Czarnym. Kolacja. Nocleg w Batumi.

 

Dzień 8:

-Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w stronę lotniska.

- Wylot

- Przylot

- Transfer do miejsca zbiórki

8 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA - „ŚNIADANIE W PETERSBURGU”

ŚWIADCZENIA:

 • Przejazd autokarem ( WC, klimatyzacja , barek DVD)
 • Zakwaterowanie: 2 x nocleg: okolice Rygi- hotel***- pokoje 2,3 os. łazienkami

                           2 x nocleg Petersburg- hotel***- pokoje 2,3 os. z łazienkami

                           2 x nocleg – na promie Helsinki-Petersburg-Helsinki- kajutu 2-4 os.

                           1 x nocleg – Tallin-

 • wyżywienie: 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja, obiad. 2 x śniadanie na promie, 2 x kolacja na promie
 •  Bilety wstępu: Ermitaż , Twierdza Pietropawłowska , Katedra św. Izaaka ,Carskie Sioło (pałac + park) Peterhof - park pałac , Ławra Aleksandra Newskiego , Cerkiew „Spas na krwi”
 • opieka pilota
 • oplata rezerwacyjna w hotelu
 • przewodnik po Petersburgu, Helskinkach,  Ryga  i Tallin- pilot
 • ubezpieczenie: KL i NNW- Europa

 

PROGRAM

Dzień 1

 - zbiórka i wyjazd .Przejazd  do Rygi

-  zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 2

-  śniadanie.  Przejazd i  zwiedzanie Tallina nazywany jest Perłą Bałtyku lub Florencją Północy. To dzięki tallińskiemu Staremu Miastu, z tradycyjnie już przypominaną plątaniną wąskich uliczek i dziesiątkami tajemniczych zakamarków, miasto otrzymało te zaszczytne określenie. Naszą wędrówkę plątanina ulic rozpoczniemy od Kiek In de Kok – najbardziej znana estońską baszta - jej nazwa znaczy tyle co „ patrz  w kuchnie”. Następnie wspinając się na wapienne wzgórze TOOMPEA zobaczymy siedzibę rządu i parlamentu  estońskiego, Pikk Hermana( Długi Herman- jedna  z najbardziej  malowniczych  elementów panoramy Talina) – oraz sobór Aleksandra Newskiego – symbol podboju i potęgi carskiej Rosji. Z murów zamku roztacza się wspaniała panorama na zatokę fińską ,  przejdziemy na Kiriku Plats i zwiedzimy luterańska katedrę ( Toomikirik) i Dom Rycerzy. Zejdziemy następnie do Dolnego miasta  na Plac Ratuszowy który jest ulubionym miejscem turystów. Przeniesiemy się w przyszłości – pohandlujemy z kupcami którzy na tym rynku sprzedawali swoje towary w średniowieczu. Wędrując pięknymi uliczkami zwiedzimy Kolm ode- kompleks średniowiecznych  kamieniczek, zwanych Trzy Siostry, Oleiste Kirik(  kościół sw. Olafa)- najwspanialsza świątynia Tallina. Dom Bractwa Czarnogłowych – elitarne stowarzyszenie  młodych , nieżonatych   i bogatych kupców, Pak Margareeta( Gruba Małgorzata- jedna z najpotężniejszych  baszt w systemie umocnień

- obiadokolacja

- nocleg


Dzień 3 

- śniadanie. Wypływamy z Tallina o godzinie 8.00  a w Helsinkach jesteśmy o 10.00  i zaczynamy   zwiedzanie Helsinek od  Senaatintori (plac senacki) zaprojektowany przez C.L. Engela w 1820 roku, Katedra Luterańska Suomenlinna - twierdza wybudowana w 1748 roku przez Szwedów; Parlament z końca XIX wieku. Siedziba rządu Finlandii, Pałac Prezydencki z końca XIX wieku oraz wiele innych zabytków

- Godz. 18.00- prom do Petersburga

- przejazd promem HEL-PETERSBURG

-kolacja na promie

- nocleg na promie


Dzień 4

 -  śniadanie  na promie . Wycieczka do PETERHOFU - zwiedzanie Parku Dolnego*, gdzie zgromadzone są najpiękniejsze fontanny i kaskady, a w drodze powrotnej zwiedzanie CARSKIEGO SIOŁA* - zespół pałacowo-parkowy ze słynną Bursztynową Komnatą.

- zakwaterowanie, Obiadokolacja . Nocleg.


Dzień 5

-  śniadaniu. dalsze zwiedzanie Petersburga: zwiedzanie Ławry Aleksandro-Newskiej*, cerkwi „Spas na Krowi” * oraz Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ*.

- obiadokolacja

- nocleg


Dzień 6:

-śniadanie. wycieczka objazdowa po Petersburgu: Plac Teatralny, Sobór Św. Mikołaja,  nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy z zewnątrz, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora” z zewnątrz, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska z katedrą Piotra i Pawła (wewnątrz), w której znajdują się groby carów.

- przejazd do Helsinek- PROMEM   

- Obiadokolacja  na promie .  Nocleg.


Dzień 7

-śniadanie.  Rejs  promem do Tallina . Przejazd do Rygi i zwiedzanie  zaczniemy od spotkania z przewodnikiem, który oprowadzi nas   po Ryskiej Starówce – zatrzymamy się pod pomnikiem Pomnik Wolności, który  znajduje się w samym centrum Rygi, został  on wzniesiony ze środków ofiarowanych przez naród w okresie pierwszego niepodległego państwa łotewskiego (1918 -1940), stał się dla narodu łotewskiego świadectwem miłości do ojczyzny, przejawem tęsknoty za wolnością. Dla zakochanych proponujemy spotkanie pod  słynną wieżą zegarowa zwaną Laima,  Przejdziemy następnie pod  Dom Czarnogłowych – najpiękniejszej budowli Placu Ratuszowego. Jego lokatorami do 1939 roku byli ruchliwi i jowialni czarnogłowianie, wnoszący w towarzyskie życie Rygi świąteczny nastrój,  zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. ”Trzej Bracia”, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska

- zakwaterowanie, obiadokolacja

- nocleg


Dzień 8   

- śniadanie. Wyjazd do Polski . obiad po drodze

- powrót do miejsca wyjazdu około godz. 23.00

 

 

 

 

 

 

6 DNIOWA IMPREZA TURYSTYCZNA „ GDZIE PAGÓRKI LEŚNE I ŁĄKI ZIELONE”

ŚWIADCZENIA : przejazd autokarem (klimatyzację, barek, WC, video/DVD), zakwaterowanie: 1 x nocleg Białystok, 1 x nocleg Grodno, 1 x nocleg Lida, 2 x nocleg Wilno; Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje; obsługa licencjonowanego pilota, przewodnik, bilety wstępu*, ubezpieczenie: 10 tys. Euro, NNW- 10 tys. Pln,  800 zł bagaż,

podatek VAT-Marża- 23%

 

PROGRAM:

1 dzień:

5.00- zbiorka i wyjazd.  Przejazd do Tykocina  i zwiedzanie: pięknie odnowionej Synagogi, Rynek z pomnikiem S. Czarnieckiego-  drugi najstarszy po kolumnie Zygmunta pomnik świecki w Polsce., kościół pw. Św.Trójcy, Alumnat wzniesiony w latach 1633–1647 jako przytułek i szpital dla żołnierzy weteranów pochodzenia szlacheckiego i wyznania katolickiego. Następnie kolejnym  punktem zwiedzanie będzie Białystok gdzie zobaczymy: Zespół pałacowo – parkowy Branickich –  najcenniejszy zabytek Białegostoku, zwany także Wersalem Podlasia, Archikatedra białostocka –Ratusz , sobór św. Mikołaja Cudotwórcy

- zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

2 dzień:

5.00- zbiórka iw wyjazd. Przyjazd do Grodna i zapraszamy na wycieczkę do „królewskiego miasta” Grodna.

Zwiedzanie Grodna rozpoczniemy od obejrzenia: starej żydowskiej Synagogi*, po czym przejdziemy do odnowionego  Starego  Zamku* – królewska rezydencja Stefana Batorego XVI w., miejsce obrad sejmowych – XVII w.; Nowy Zamek – królewska rezydencja XVIII w., miejsce podpisania II rozbioru Rzeczpospolitej oraz abdykacji Stanisława Augusta Poniatowskiego; Katedra św. Ksawerego XVII-XVIII w.; kościół Bernardyński XVI-XVIII w.; Teatr Tyzengauza, Dom, gdzie mieszkała Zofia Nałkowska, dawny budynek klasztoru Jezuitów; Dom-Muzeum Elizy Orzeszkowej*, pomnik wybitnej pisarki i cmentarz z grobami pisarki i jej matki Franciszki z domu Kamieńskich ,cerkiew na Kołoży. Zwiedzimy cmentarz z grobami Elizy Orzeszkowej oraz polskich żołnierzy. W wolnym czasie, który jest również przewidziany w programie , możesz samodzielnie spacerować po przytulnych ulicach miasta, odwiedzić sklepy z pamiątkami lub po prostu zrelaksować się w małej kawiarni.

- zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg


3 dzień:

- śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: Bohatyrowicze(Grób Jana i Cecylii, pomnik Powstańców Styczniowych- miejsca opisane w powieści „Nad Niemnem”), Wasiliszki*( miejsce urodzenia Cz. Niemena- dom – muzeum), Szczuczyn (kompleks pałacowy Drucko-Lubeckich*, kościół Św. Teresy, cerkiew, Zabudowania na Rynku), Murowanka* (Cerkiew Narodzenia Matki Bożej – prawosławna cerkiew obronna- jedna z dwóch zachowanych na Białorusi ), Lida( stary cmentarz polski z grobami polskich lotników, zamek*- zbudowany przez księcia Gedymina, którego pomnik stoi opodal), obiadokolacja, nocleg


4 dzień:

- śniadanie. Wyjazd  i po drodze zwiedzanie: Bieniakonie- kościół  Jana Chrzciciela, stacja kolejowa, grób Maryli Wereszczakówny. Bolcieniki- głaz z wyrytym przez Marylę Puttkamerową krzyżem mającym symbolizować śmierć jej miłości do Mickiewicza.  Przekroczenie granicy- po czym wizyta w  Jaszunach- pałac rodziny Balińskich- w pałacu  tu Juliusz Słowacki przeżywał swoją wielką nieodwzajemnioną miłość do Ludwiki Śniadeckiej. Po przyjeździe do Wilna zwiedzanie rozpoczniemy od Cmentarza na Rossie i obejrzenia panoramy miasta ze Wzgórza Trzech Krzyży

- zakwaterowanie w hotelu

- obiadokolacja

- nocleg


5 dzień:

-śniadanie. Wilno (Ostra Brama, cerkiew Św. Ducha, cerkiew Bazylianów, Ratusz , kościół Św. Kazimierza, kościół Dominikanów, Pałac Prezydenta, Uniwersytet*z kościołem Janów, Zaułek Gotycki, Muzeum A Mickiewicza*, katedra Św. Stanisława)

- przejazd do Trok i zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Zamek Książąt Litewskich*

Degustacja kuchni karaimskiej w lokalnej restauracji.-dla chętnych, obiadokolacja, nocleg


6 dzień:

- śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: Rumszyszki* (Skansen – Litwa w miniaturze) ,Pożajście (Klasztor * – największy zespół klasztorny na Litwie, jeden z przykładów baroku włoskiego), Kowno (Ratusz, Katedra św. Piotra i Pawła, Dom Perkuna, Kościół Witolda, Kościół św. Jerzego, Zamek), obiad, powrót do miejsca wyjazdu