„PODMUCH GORACEGO WIATRU” CHORWACJA - 8 dniowa impreza turystyczna

BRAK WOLNYCH MIEJSC
TERMIN: 24.06 - 02.07.2024
AUTOKAR


3 560,00 PLN
Ilość:

ŚWIADCZENIA:

- Przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD). Opłaty za wjazdy do Państw, podatek VAT- 25% na Chorwacji oraz wjazd do Dubrownika, parkingi )

- Zakwaterowanie: 1 x nocleg- Duga Resa - hotel** - pokoje  2,3 os. z łazienkami

                              2 x nocleg - Mdjugoria - pensjonat - pokoje 2,3 os. z  łazienkami

                              4  x nocleg – hotel w  Neum –  Hotel****- pokoje 2 osobowe z łazienkami

- Wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja - napoje nie wliczone w cenie, obiad w drodze powrotnej

- Opieka pilota

- Przewodnik - Medugorje, Mostar, Dubrownik, Split, Trogir, Plitwickie Jeziora, Zagrzeb, Zadar, Szybenik

-  Bilety wstępu: Plitwickie Jeziora, Wodospady Krka, Wodospady Krawica, Mostar

-  Opłata klimatyczna

- Ubezpieczenie: KL- 30 tys.€, NNW- 5 tys.€, 500 € – bagaż-TU  EUROPA

-  Podatek VAT -Marża 23%

-  TFG


KOD GRUPY: CHOR.01.24 - LISKOV
TERMIN: 24.06-2.07.2024


PROGRAM

1 dzień 24.06

-2.00- zbiórka i wyjazd. Po drodze zwiedzanie: Zagrzeb (katedra Św. Stefana, kościół Św. Marka, Plac Bana Josipa Jelacica)

- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie

- obiadokolacja

- nocleg

 

2 dzień 25.06

- śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora*, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki
i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo   i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO.

-  przejazd do Medugorii, zakwaterowanie,

- obiadokolacja

- nocleg


3 dzień 26.06

- śniadanie.  Mostar - średniowieczne miasteczko założone przez Turków- spacer po zabytkowej Starówce, gdzie Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.  Zwiedzanie Medjugorie (miejsce objawienia Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom- zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem). Wodospady Krawica* jedno z najpiękniejszych naturalnych miejsc.

- obiadokolacja

- nocleg MEDUGORIA


4 dzień 27.06

- śniadanie. Wyjazd do Dubrownika ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej.  W programie, między innymi spacer po starym mieście, Mala Braca - klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, kolumna Orlando, Katedra, pałac Rektorów- spacer ulica Stradon

- przejazd   , zakwaterowanie, obiadokolacja- NEUM

- nocleg


5 dzień 28.06

- śniadanie. Czas wolny. Proponujemy Fisch Pocking

- obiadokolacja

- nocleg


6 dzień 29.06

- śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: Splitu i Trogiru

(na miejscu lokalny przewodnik). W Splicie, największym mieście Dalmacji zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu - krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana - jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej

(IV-V w.) i malowniczy port. W Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku pospacerujemy po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. 

-  obiadokolacja

- nocleg


7 dzień 30.06

- śniadanie. Wyjazd i zwiedzanie: Wodospady Krka* położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Przejazd do Szybenika – najstarszego  chorwackiego miasta- spacer po Starym Mieści z przewodnikiem, katedra Św. Jakuba- zabytek UNESCO, twierdze Św. Mikołaja, Plac rektorów, Plac Republiki Chorwackiej.

- obiadokolacja

- nocleg


 8 dnia: 1.07

Śniadanie. Wyjazd  do Polski ale wcześniej jeszcze wizyta na w Zadarze na miejscowym targu gdzie obowiązkowo należy kupić likier Maraschino. Podczas spaceru zobaczymy katedrę Sw. Anastazji, rotundę   , Brama Lądowa, Stare Miasto, organy morskie

- obiad po drodze

-przyjazd do miejsca wyjazdu około godz. 4.00  NASTEPNEGO DNIA

 

 

CENA: 3 560 zł  DLA MINIMUM 50 OSOB

 

 

CZUJEMY SIĘ WYRÓŻNIENI, IŻ PAŃSTWO NAS WYBRALI NA SWEGO PARTNERA

 

UWAGA:

 

  1. Miejsca w autokarze przydzielane będą w kolejności zapisów.
  2. Pokoje jednoosobowe dodatkowo płatne.
  3. W czasie podpisywania umowy z biurem proszę o podawanie z kim dana osoba chce być zakwaterowana w pokoju- w innym przypadku biuro rezerwuje sobie prawo dokwaterowania osoby do innej przypadkowo.

 

UWAGA!

1. Warto spróbować pysznych chorwackich przekąsek - małży w sosie czosnkowym, sera w oliwie, wędzonej szynki w białym winie z truflami, serów owczych z wyspy Pag, specjalnie wędzonej, a następnie suszonej szynki, zwanej prśut.

2.W Chorwacji wytwarza się olejki zapachowe z naturalnie występującej tam lawendy lub rozmarynu. Można je kupić np. na bazarach, na straganach przy ulicy.

3. Chorwacja słynie ze wspaniałych wyrobów spożywczych, będąc w tym pięknym
i różnorodnym kraju warto jest kupić na przykład butelkę istryjskiej oliwy z oliwek, która ma posmak dziurawca, miód, suszone figi albo herbatniki paprenjak, wśród turystów dużą popularnością cieszą się również małe pierniki w kształcie serca z Dubrownika.

4. Jeśli chodzi o wyroby alkoholowe, spróbować i kupić warto wódkę z winogron, czyli rakiję, doskonały produkowany w Zadarze likier wiśniowy (maraschino), czy doskonałe chorwackie wina (Merlot, Teran, Cabernet Sauvignon, Pinot, Vranac, czy deserowy Prosec).
5. Koniecznie trzeba przywieźć z Chorwacji produkty dalmackiego zielarstwa, produkowane na bazie lawendy i rozmarynu (herbaty, lawendowe olejki czy woreczki zapachowe).

6.  Chorwacja jest „ojczyzną” krawatów. Tak! To właśnie tutaj w XVII wieku wymyślono ten element męskiej garderoby. Warto jest więc może przywieźć do kraju dobrej jakości, elegancki krawat?
7. Panie natomiast mogą kupić sobie biżuterię, wśród której najbardziej popularną jest morcić, czyli podobizna głowy w turbanie lub inne wyroby jubilerskie na przykład z koralowcem.
8. Dużą popularnością cieszą się kamienne płytki i ozdoby z motywem chorwackiej plecionki (pletnicy) lub napisami z głagolicy, w Puli natomiast kamienne rzeźby z motywami i wzorami rzymskim