Wycieczki zagraniczne

Podane ceny orientacyjne obejmują poniższe świadczenia:

• wyżywienie: śniadania, obiadokolacje oraz obiad dnia ostatniego na wycieczkach wielodniowych, możliwość 
  modyfikacji przez zamawiającego w zależności od wyboru programu
• noclegi: hotele, domy wczasowe, ośrodki wypoczynkowe oraz pensjonaty - pokoje z łazienkami
• transport: komfortowe autokary wyposażone w klimatyzację, barek oraz video
• ubezpieczenie: wycieczek krajowych: NNW 10000 zł, wycieczek zagranicznych: NNW 10000 €, KL 7000 zł oraz  
  bagaż 800 zł.
• bilety wstępu oznaczone: *
• opieka licencjonowanego pilota wycieczek oraz przewodnik
WS/Z.01 - 1 DZIEŃ „TROPIKALNA WYSPA W SERCU EUROPY”

Krausnick, Tropikalna Wyspa* pod Berlinem - zwiedzanie z Przewodnikiem lub multimedialne zwiedzanie Tropikalnego Lasu. Obiad, czas wolny – korzystanie z atrakcji na Wyspie (zjeżdżalnie* i inne).

Indywidualna wycena na zamówienie.
WS/Z.02 - 1 DZIEŃ „DREZNO – STOLICA SAKSONII”

Budziszyn: mury obronne, ruiny kościoła św. Mikołaja  z malowniczym cmentarzem i nagrobkami w jęz. serbołużyckim, zamek Ortenburg (dziedziniec), katedra, rynek z ratuszem, krzywa wieża Reichenturm.
Drezno: spacer tarasami nad Łabą, kościół Frauenkirche, pomnik Marcina Lutra, Poczet Elektorów Saskich, zamek królewski, katedra katolicka, dziedziniec Zwinger, zwiedzanie Galerii Starych Mistrzów i Zbrojowni*

Indywidualna wycena na zamówienie.
WS/Z.03 - 2 DNI „POŚRÓD TROPIKALNYCH ZWIERZĄT W DŻUNGLI”

1 dzień: Poczdam: panoramiczny przejazd ulicami do zobaczenia obiekty Starego Miasta: Nowy Pałac; Kościół Św. Mikołaja, Stary Ratusz, Kwartał Holenderski; Nowy Ratusz, Brama Brandenburska z 1770 r.;  BIOSFERA*  Wspaniały Świat Tropików zwiedzany ścieżką edukacyjną
2 dzień: Berlin (Reichstag; resztki muru berlińskiego (przejazdem), Brama Brandemburska, spacer ulicą Unter den Linden, fontanna Neptuna, Aleksanderplat).

Indywidualna wycena na zamówienie.
WS/Z.04 - 3 DNI „SPOTKAJMY SIĘ NA MOŚCIE KAROLA”

1 dzień: Hradec Kralove (katedra  sv. Ducha, Bila Veź*, Rynek); Kutna Hora – miasto wpisane na listę UNESCO (Kostel sv. Jakuba, uliczka Ruthardska, Hradek*, Chram św. Barbory*)
2 dzień: Praga (Loretta, Pałac Czerninów, Zamek Królewski, katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Most Karola, Rynek Staromiejski)
3 dzień: Zamek Karlstein*

Indywidualna wycena na zamówienie.
WS/Z.05 - 3 DNI „SPOTKAJMY SIĘ NA MOŚCIE KAROLA II”

1 dzień: Adrspach – Skalne Miasto* - zwiedzanie miasteczka skalnego + przepłynięcie łódkami; Przyjazd do Pragi
2 dzień: Praga Klasztor na Strachowie; Loretta,  Plac Hradczański: Zamek Praski, Katedra Św. Wita najcenniejszy zabytek i symbol Pragi,; Most Karola; Ratusz Nowomiejski, Dom Miejski - symbol czeskiego odrodzenia narodowego, Stare Miasto – zabytkowy zegar Orloj, pomnik Jana Husa, Ratusz Staromiejski.
3 dzień: Pragi: Ogrody Walenstaina, Mala Strana, Teatr Narodowy, Brama Prochowa, Dzielnica Żydowską- dzielnica w której kiedyś zamieszkiwali Żydzi.

Indywidualna wycena na zamówienie.
WS/Z.06 - 3 DNI „ZATAŃCZMY WALCA W WIEDNIU”

1 dzień: Brno (namesti Svobody, kostel sv. Jakuba, Zelny trh, Katedra sv. Petra a Pavla, Spilberk)
2 dzień: Wiedeń (Wzgórze Kahlenberg, kościół Św. Ringstrasse, Parlament, Ratusz Hofburg, Katedra Św. Stefana, Schoenbrun*)
3 dzień: Lednice (pałac Lichtensteinów*), Valtice (barokowy pałac*) – zabytki wpisane na listę UNESCO, Morawski Kras* (jaskinia Macochy lub Balcarka).

Indywidualna wycena na zamówienie.
WS/Z.07 - 3 DNI „SPACERKIEM PO UNTER DEN LINDEN”

1 dzień: Berlin (Kolumna Zwycięstwa, Kościół Pamięci)
2 dzień: Berlin (resztki muru, Brama Brandemburska, fontanna Neptuna, Czerwony Ratusz średniowieczny kościół Mariacki, centrum handlowe, kompleks pałaców Charlottenburg)
3 dzień: Poczdam (Pałac Sanssousi*, kościół Św. Mikołaja, Pałac Cecilienhof*).

Indywidualna wycena na zamówienie.
WS/Z.08 - 4 DNI „SŁYSZĘ GŁOS Z LITWY”

1 dzień: Augustów (spacer po mieście), Przewieź (zabytkowa śluza) Wigry  (klasztor pokamedulski, przejazd po Wigierskim Parku Narodowy)
2 dzień: Druskienniki (słynne uzdrowisko oraz spacer z przewodnikiem). Troków  (Gotycki Zamek Wielkich Książąt Litewskich*, ulica Karaimów)
3 dzień: Wilno (Ostra Brama, Kościół Bazylianów, Uniwersytet Wileński*, Muzeum Mickiewicza*, Dom J. Słowackiego, Katedra Św. Stanisława,  Góra Trzech Krzyży,  cmentarz na Rossie, Kościół Św. Piotra i Pawła)
4 dzień: Kernave (zabytek UNESCO- pierwsza stolica Litwy- zespół unikatowych  grodzisk), Kowno (Dom perkuna, Biały Łabędź, Zamek, Dolina Mickiewicza opiewana w poezji).

Indywidualna wycena na zamówienie.
WS/Z.09 – 4 DNI „PIĘKNO SAKSOŃSKICH MIAST”

1 dzień: Gorlitz (Kaisertruz*, kościół św. Trójcy, Święty Grób, Dicker Turm, Rynek Główny) Budziszyn (katedra Św. Piotra, Kolegiata, Ratusz, kościół  św. Michała, Alte Wasserkunst, Baszta Garbarzy)
2 dzień: Drezno (Zamek Drezdeński*, „Zwinger”*, Hofkirche, Saksońska  Opera Narodowa), Frauenkirche
3 dzień: Freiberg (Katedra św. Marii, Muzeum minerałów*) Miśnia (fabryka porcelany*, Rynek, Katedra, zamek „Albrechtsburg”, Gasthaus Vincent Richter)
4 dzień: Kurort Rathen (Basteja, zamek Felesnuburg), Hohnstein (zamek).

Indywidualna wycena na zamówienie.
WS Z/10 - 4 DNI " NA ZIELONĄ UKRAINĘ"
1 dzień:  Puławy ( Pałac Czartoryskich, park), Kazimierz Dolny ( Kościół Farny, Rynek, Rynek Żydowski), Lublin        ( Krakowskie Przedmieście, Kośćiół Dominikanów, Plac po Farze, Katedra, Rynek)
2 dzień: Żółkwiew ( zamek  Żółkwioewskich, kolegiata Św. Wawrzyńca, brama Krakowska i Zwierzyniecka. Lwów (Cmenatrz Orląt Lwowoskich i Łyczakowski*, Rynek, Kaplica Boimów*, Kościół Dominikański, katedra Łacińska*, Wały Hetmańskie, gmach opery*)
3 dzień : Olesko* (zamek gdzie urodził się Jan III Sobieski i Michał Korybut Wiśniowiecki), Podhorce (pałac Koniecpolskich), Poczajów * (najwiekszy ośrodek kultu maryjnego na ukrainie), Krzemieniec ( Kościół Św. Stanisława klasztor i kościół Jezuitów Dworek Słowackiego*, Góra Bony*)
4 dzień: Zbaraż*  (zamek - wysławiony obroną opisną  w "Ogniem i Mieczem", kośćiół  Św. Antoniego ), Złoczów * (Pałac Masrysieńki Sobieskiej)